Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Fizikas un dabas zinātņu priekšmetu skolotāji Siguldā veido Arduino robotus

14/08/2017  |  Notikumi

No 7.līdz 9.augustam Siguldā norisinājās nebijušas mācības eTwinning skolotājiem “Robotika un modernās tehnoloģijas eTwinning projektos”. Tās vadīja mehatronikas entuziasts, Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājs Edgars Bajaruns un pasaulē lielāko robotikas sacensību “Robotex 2016” pirmās vietas ieguvējs Andris Jenerts.

Kāpēc robotika?

Ideja par šāda veida mācībām radās pavasarī, kad 3D nodarbībās atklājās, ka Siguldā ne tikai aktīvi izmanto 3D modeļus, bet arī veido Arduino robotus. Zinot, ka eTwinning skolotāji vienmēr interesējas par jaunām tehnoloģijām, eTwinning Nacionālais atbalsta dienests nolēma organizēt mācības. Tajās piedalījās fizikas, informātikas, mājturības un dabaszinību skolotāji no dažādām Latvijas skolām.

Arduino robotu konstruēšana

Pirmās divas dienas skolotāji rūpīgi strādāja pie Arduino robotu konstruēšanas. Lai to veiksmīgi varētu izdarīt, katram skolotājam bija sagatavota kaste ar nepieciešamajiem materiāliem, kurā ietilpa prototipēšanas plate, Arduino Nano mikrokontrolieris, rezistori, diodes, sensori, baterijas, pogas, pults un citi sīkumi. Kad vadiņi pareizi sasprausti, riteņi pievienoti, robota kustības jāieprogrammē ar Arduino programmas palīdzību. Liels bija skolotāju prieks, kad neskatoties uz tehniskiem šķēršļiem un neveiksmēm, robotiņi kustējās – ar pults vadību tos varēju vadīt uz visām pusēm! Nodarbību vadītāji izveidojuši rokasgrāmatu, kurā soli pa solim parādīts, kā uzbūvēt robotu. Noteikti ieskaties, ja tevi šī tēma interesē un pats vēlies pamēģināt šādu robotu izveidot!

Lai savas iegūtās zināšanas varētu nodot skolēniem un tās veiksmīgi integrēt mācību stundās, mācību otrajā dienā skolotāji apguva metožu moduli.

Projektu metode

Trešajā mācību dienā skolotāji sīkāk apguva projektu metodi un plānoja paši savus eTwinning projektus. Rezultātā uzsākti 9 nacionālie eTwinning projekti, kurā skolotāji plāno veidot gaisa kvalitātes kontroles robotiņus, termometrus, lai pētītu skolas mikroklimatu, tādā veidā skolēniem ļautu pašiem iemācīties konstruēt Arduino robotus.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi