Polijā apgūst programmēšanas prasmes

Printer-friendly version
Trešdiena, 5.aprīlis, 2017
Divām Latvijas skolotājām marta noslēgums tika iezīmēts ar vieniniekiem un nullītēm. Skaidrīte Bankova un Svetlana Bubnova piedalījās eTwinning apmācībās Polijā, kur apguva dažādas metodes, kā integrēt programmēšanas elementus mācību stundās. 
 
Apmācību laikā skolotājas apguva veidus, kā, izmantojot populāro spēli Minecraft, ieinteresēt skolēnus ne tikai par spēlēšanos, bet mudināt viņus pašus radīt strādājošus kodus. Pedagoģes apguva prasmi lietot micro:bit, kas ir vienkārša mikroshēma. Tai ar programmēšanas palīdzību var dot dažādus uzdevumus, piemēram, likt rādīt bēdīgu sejiņu, ja mikroshēma tiek nomesta zemē.
 
Protams, ne vienmēr un visur klasēs ir pieejami datori vai stabils internets, tāpēc skolotāji tika iepazīstināti ar dažādiem programmēšanas paņēmieniem, kurus izmantot analogi. Vērtīga vietne šim mērķim ir csunplugged.org, kur pieejami ļoti dažādi programmēšanas uzdevumi, ko veikšanai nav nepieciešams dators.
 
Skaidrīte Bankova ir apmierināta ar daudzām no jauna iegūtām prasmēm: “Pirms mācībām domāju, ka kodēšana un programmēšana ir kaut kas garlaicīgs un sarežģīts, bet tā nav. Izrādās, ka es to varu pielietot strādājot ar pirmsskolas un sākumskolas bērniem, padarot stundas interesantākas un paralēli, iemācīt kaut ko jaunu. Šis seminārs ielika zināšanu pamatus par kodēšanu, kurus centīšos pielietot radoši kopā ar bērniem.”
 
Savukārt mācību dalībniece Svetlana Bubnova uzskata, ka apmācību process bija aizraujošs - sākot ar vienkāršām lietām par eTwinning pirmajā dienā, turpinot otrajā diena ar programmēšanu, kas izrādījās nemaz nav tik grūti un svarīgākais, ka programmēšana nav obligāti saistīta ar datoriem un visbeidzot trešajā dienā kulminācija – projekta izstrāde un reģistrācija.
 
Skolotājas uzsāka un reģistrēja projektu, kurā, sadarbojoties ar poļu kolēģiem, tiks izveidotas video animācijas dažādu tautu pasakām, līdz ar to no apmācībām iegūst ne tikai pedagoģes, bet arī viņu skolēni.
 
 
 
 
Galerija: