Labākie Eiropā!

Printer-friendly version
Trešdiena, 13.maijs, 2015
Šogad, eTwinning 10 gadu jubilejā, eTwinning Eiropas Balvas konkursā, 12-15 gadu vecuma grupā galveno balvu iegūst BJC „Rīgas Skolēnu pils” multiplikācijas pulciņa sadarbībā ar Escola b/s Domingo capela Espinho (Portugāle) un Vestsiden skole Porsgrunn (Norvēģija) veidotais projekts „SOUNTRACKERS”!
 
„SOUNTRACKERS” projekta produkts ir daudzas mazas animācijas filmiņas, bet galvenā ideja ir sadarbība! Mēs - Rīgas Skolēnu pils multiplikācijas pulciņa bērni, zīmējām animācijas filmiņas un mūsu partneri – Portugāles un Norvēģijas skolu bērni, mūzikas skolotāju vadībā komponēja un pievienoja skaņu.
Projekta rezultātu var apskatīt projekta blogā.
 
Balvas pasniegšanas ceremonijas pasākumā no 6.līdz 9. maijam Briselē „SOUNTRACKERS”! Latvijas komandu pārstāvēja projekta veidotāji - astoņi skolēni un divas skolotājas.
 
   
 
Mūsu tikšanās Briselē bija unikāla - vienlaicīgi ar eTwinning Balvas pasākumu nosvinējām arī eTwinning desmito dzimšanas dienu 7. maijā un arī Eiropas Savienības dzimšanas dienu 9. maijā! Četru dienu garumā - no 6. līdz 9. maijam, mums bija noorganizēta patiešām notikumiem bagāta, neaizmirstama programma. Iepazīšanās ceremonija un boulings, ekskursija uz Eiropas parlamenta informācijas centru (tiem kas vecāki par 14 gadiem bija ekskursija pašā Eiropas Parlamentā), Eiropas kvartāla un institūciju apmeklējums, šokolādes muzejs, ekskursija Briseles vēsturiskajā centrā, IKT darbnīcas skolniekiem un skolotājiem un pats galvenais notikums - svinīgā balvas pasniegšanas ceremonija Briseles Dabaszinātņu muzejā (the Royal Belgian Institute for Natural Sciences in Brussels), kur Galvenās balvas (trīs vecuma grupās) pasniedza Eiropas Komisijas Izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta lietu komisārs Tibors Navrāčičs.
 
     
 
Mūsu ieguvumi? Galvenais laikam ir ticība saviem spēkiem! Mēs varam! Labie sapņi piepildās! Pasākuma laikā satikām mūsu projekta partnerus no Portugāles un Norvēģijas un iepazinām bērnus un skolotājus no citām valstīm. Daudzi no mūsu grupas pirmo reizi piedalījās tik plašā starptautiskā pasākumā ārpus Latvijas (un bez vecākiem!). Daudziem būs reāla motivācija apgūt angļu valodu, bet galvenais - motivācija veidot jaunus projektus - ne tikai balvas dēļ – šis pasākums mums palīdzējis apjaust, ka aiz eTwinning interneta platformas atrodas patiešām dzīvi cilvēki, kas kopā ar mums izpilda projekta uzdevumus, priecājas par sasniegumiem un ir atvērti draudzībai! Tas ir vislabākais atklājums.
 
Ieskaties:
Pasākuma bilžu atlase Facebookā.
eTwinning Balvas pasākuma video eTwinning instagram lapā.
 
Informāciju sagatavoja:
 
Tatjana Gvozdeva
Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”
multiplikācijas, Eiropas kultūras un televīzijas pulciņu
interešu izglītības skolotāja