Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

12 skolas konferencē prezentē 3D projektus un diskutē par tehnoloģijām

14/04/2017  |  Notikumi

Gadskārtējās e-prasmju nedēļas ietvaros no 30.marta līdz 1.aprīlim eTwinning Skolu sadarbības tīkls organizēja mācības, kurā dažādu priekšmetu skolotāji no 12 Latvijas skolām apguva prasmes 3D tehnoloģiju izmantošanā mācību procesā un projektos. Galarezultātā nodibināti 6 eTwinning projekti, kuros skolas sadarbosies dažādu priekšmetu ietvaros.

3D mācības skolotājiem

Trīs mācību dienās erudītā Siguldas pilsētas vidusskolas skolotāja Edgara Bajaruna vadībā skolotāji apguva 3D modelēšanu – paši veidoja savus 3D modeļus, iepazinās ar 3D iespējām, kā ari ar Baltic 3D atbalstu savus modeļus uz vietas varēja izdrukāt.

“Uz pasaules fona, Latvijai ir visas iespējas nostiprināties kā digitālais lielvalstij, taču, lai to izdarītu, mums nepieciešams, lai katrs skolotājs spētu sava priekšmeta ietvaros parādīt modernas iespējas, kā tehnoloģijas jēgpilni izmantot ikdienas dzīvē. Šogad uzsvaru liekam uz 3D tehnoloģijām. Mūsu mērķis e-prasmju nedēļā ir dažādu priekšmetu (ne tikai informātikas) skolotājiem piedāvāt praktiskas nodarbības, kurās tehnoloģijas var ne tikai apskatīt, bet arī praktiski izmēģināt un iemācīties tās pielietot dažādos mācību priekšmetos.” komentē eTwinning koordinators Latvijā Kristaps Auzāns

Mini konference par 3D tehnoloģiju izmantošana izglītībā

Mācību noslēguma dienā, 1.aprīlī skolotāji savas projekta idejas prezentēja mini konferences “3D tehnoloģiju izmantošana izglītībā” dalībniekiem. Labākajiem trim projektiem Baltic 3D dāvināja iespēju sava projekta ietvaros izdrukāt sagatavotos 3D modeļus:

  • Vidrižu pamatskolas un PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” projekts “Biroja telpas iekārtojums 3D formātā” 
  • Valsts SIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” un Liepājas A. Puškina 2. Vidusskolas projekts “3D suvenīri”
  • Riebiņu vidusskolas un Rīgas Klasiskās ģimnāzijas projekts “3D tehnoloģiju izmantošana skolā un eTwinning projektos ar satiksmes noteikumu palīdzību”

Nozares ekspertu diskusija

Konferencē notika arī diskusija par 3D tehnoloģiju izmantošanu skolās, kurā nozares profesionāļi aktīvi izteica savu viedokli. Latvijas Interneta asociācijas valdes locekle, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” pārstāve Ina Gudele aicināja pedagogus nebaidīties lūgt palīdzību skolēniem, kuri jau “piedzimuši ar tehnoloģijām”, savukārt Meirans IT īpašnieks, Microsoft MVP Viktors Meirāns aicināja vecākiem būt saprātīgiem tehnoloģiju iegādā un “tā vietā, lai iegādātos jaunāko Iphone versiju, vecāki varētu iegādāties vienkāršus programmēšanas rīkus, lai bērni varētu darboties radoši un radīt, ne tikai patērēt tehnoloģijas.”. Liepājas 6.vidusskolas, Microsoft Showcase skolas direktors Kārlis Strautiņš savos izteikumos bija tiešs un nedaudz skarbs “Kadri. Visu nosaka kadri… Skolotāji gaida konkrētu recepti, bet mūsdienās jārada pašiem.” Viņš savā darbā pieredzējis, ka tehnoloģijas nav risinājums, ja skolotājam “nedeg acis” un viņš nespēj sev līdzi aizraut citus. Strautiņa vadīto skolu dēvē arī par “Citādu skolu”. Viņa vadībā skolā veiktas dažādas reformas, nesen nopirkti arī 3D printeri un daudzi Liepājas bērnu vecāki ir lepni, ka viņu bērniem ir iespēja mācīties tieši šajā skolā.

Uzņēmums Baltic 3D attīsta 3D tehnoloģijas un arī sadarbojas ar Latvijas skolām. Uzņēmuma direktors Jānis Jātnieks komentē straujo mūsdienu tehnoloģiju attīstību un skolu spēju tikt tai līdzi: “Pie mums nāk skolēni, kuriem mums nav jāmāca 3D tehnoloģijas, jo viņi jau tās prot. Es ticu, ka pēc 5 gadiem 3D printeris būs gandrīz katrā skolā. Bet tiem, kas ar tām strādā jau tagad, būs ne tikai printeris, bet arī piecu gadu pieredze.”

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi