Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

2020. gada tēma – Klimata pārmaiņas un vides problēmas

13/01/2020  |  Aktuāli izglītībā

2020. gads eTwinning ir veltīts klimata pārmaiņām un vides problēmām.

“Mūsu mērķis ir samierināt ekonomiku un mūsu planētu, saskaņot ražošanu ar patērēšanu, ar mūsu planētu un padarīt to noderīgu mūsu cilvēkiem.”
Urzula fon der Leiena, Eiropas Komisijas prezidente

Ar atbalstu Eiropas zaļajam kursam eTwinning atzīst, ka šodienas skolēni ir rītdienas pieaugušie, kas visdrīzāk saskarsies ar klimata pārmaiņu ietekmi. Tāpēc ir svarīgi dzīvot ilgtspējīgi, lai mēs varētu pretoties klimata pārmaiņām un citām vides problēmām.

Skolas, kas piedalās eTwinning, var nodrošināt skolotājus ar nepieciešamo informāciju un zināšanām, kas palīdz viņiem domāt par klimata pārmaiņām un liek skolēniem pēc iespējas agrāk saprast to nozīmi. Mēs ticam, ka skolotājiem un skolēniem ir būtiska loma veicināt informēšanu par neizbēgamajām pārmaiņām klimata dēļ, kas radīs problēmas cilvēcei nākamajos gados.
Tāpēc visu šo gadu eTwinning fokuss būs palīdzēt šajā procesā, liekot skolēniem kļūt par atbildīgākiem patērētājiem. Tādējādi skolēni tiks vedināti veidot citādāku attieksmi, apgūt labākus lēmumus un izdarīt videi draudzīgākas izvēles.

Ar speciāliem projektiem, kas veltīti šai tēmai, skolēni pilnveidos savas eksakto zinātņu, tehnoloģiju un inženierijas kompetences. Tās palīdzēs viņiem saprast pārmaiņas, ko izraisījuši cilvēki, parādīs viņiem, kāda ir katra pilsoņa atbildība. Paralēli viens no šī gada uzdevumiem būs apgūt pilsoniskās kompetences un spēju rīkoties kā atbildīgiem pilsoņiem, kā arī pilnībā iesaistīties pilsoniskā un sociālā dzīvē.

Visbeidzot radošums, kritiska domāšana un problēmrisināšanas spējas, strādājot kopā un pārvēršot idejas par planētas aizsardzību rīcībā, palīdzēs skolēniem un skolotājiem būvēt viņu uzņēmējdarbības kompetences.

Uzzini vairāk par 2020. gada tēmu projekta sagatavēs “Ļauj mums atkal zaļot” un “Rīkosimies nākotnei”.

Informācijas avots un attēls: eTwinning.net platforma

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi