Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

“Nacionālā balva 2020” finālisti tiekas mācībās Kuldīgā

27/08/2021  |  Notikumi

Šī gada 23. un 24. augustā Kuldīgā tikās “Nacionālā balva 2020” finālisti (pedagogi), lai atgūtu spēkus pirms jaunā mācību gada sākuma. Pasākumā apvienojām lietderīgo ar patīkamo un šoreiz visiem dalībniekiem bija iespēja apgūt praktiskas zināšanas vizuālo materiālu noformēšanā un veidošanā. Turklāt procesā tika gūtas vērtīgas atziņas.

Māksla kā terapija

Profesionāla mākslinieka Ole Lindqvist vadībā dalībnieki praktizēja radošumu un atsvaidzināja savas gleznošanas prasmes. Kopš 1988. gada O. Lindqvist ir strādājis par pasniedzēju vizuālās mākslas, radošuma un individuālās attīstības jomā, vēlākajos gados papildinājis savas zināšanas un apguvis poedagoģiju, mākslas terapiju un psihoterapiju. Tagad Lindqvists pasniedz radošās darbnīcas cilvēku pašattīstībai, izmantojot metodes, kuru pamatā ir mākslinieciskā darba terapeitiskie aspekti. Nodarbība notika mākslas studijā “M22”, kuru Lindqvists dibināja kopā ar savu sievu Ievu Vītolu-Lindqvist.

Radošās darbnīcas mērķis bija palīdzēt skolotājiem apzināties, ka mākslu un vizuālās prasmes iespējams veiksmīgi izmantot darbā ar skolēniem. Ar konkrētu uzdevumu palīdzību visi iesildījās, lai noslēgumā varētu veidot sarežģītāku mākslas darbu par savu dzīvi. Tā bija iespēja ne tikai iziet no komforta zonas skolotājiem, kuri ikdienā nepievēršas mākslinieciskām izpausmēm, bet no procesa radās arī vērtīgas atziņas par darbu ar skolēniem. Īpaši vērtīga izrādījās nodarbības refleksijas daļa. Tās laikā skolotājiem bija iespēja pilnīgāk apzināties sevi un savu personību, zinot savus spēcīgās puses un trūkumus, skolotāji var uzlabot savu saskarsmi ar skolēniem. Tāpat dalībniekiem bija jāatbild uz svarīgiem jautājumiem – Kas man sagādāja vislielākās grūtības? Kā es tās pārvarēju? Kas mani pārsteidz visvairāk? Šī procesa rezultātā bieži dzirdējām atziņu, ka dažreiz skolotāji nenovērtē skolēna spēju tikt galā ar sarežģīties radošajiem uzdevumiem un ir mācību procesā jebkurā priekšmetā ir jāatrod vieta radošuma izpausmēm.

Mācāmies labāk fotografēt

Praktiskas nodarbības “Kā veiksmīgi izmantot mobilo telefonu foto uzņemšanai un digitālai komunikācijai” laikā kopā ar Alisi Pabērzu dalībnieki uzlaboja savas prasmes fotografēt ar telefonu. Gan skolotājiem, gan bērniem bieži vien nav nepieciešamās prasmes, lai veidotu skaistas un pārdomātas fotogrāfijas saviem projektiem. Tāpēc uzaicinājām komunikāciju speciālisti-fotogrāfi, kura specializējas darbā ar telefoniem. Alises Pabērza dalībniekiem sniedz informatīvu lekciju par fotogrāfijas vēsturi un nozīmību, demonstrēja kā fotoattēls var iespaidot vidi un pat mainīt sabiedrību. Pēc tam skolotāji tik iepazīstināti ar praktiskiem padomiem, lai iegūtu labākus fotoattēlus. Rezultātā pašiem dalībniekiem bija jāpavada stunda radoši izpaužoties ar savām telefonu kamerām. Tapa daudz interesantu un neierastu fotogrāfiju – pašiņas, neierasti leņķi, jauni skata punkti, krāsas, kompozīcijas un daudz kas cits. Šajā nodarbības daļā visi piedalījās ar lielu aizrautību un varēs turpmāk pārliecinošāk līdzdarboties ar saviem skolēniem.

Mēs priecājamies ka tagad “Nacionāla balva 2020” finālisti varēs justies zinošāki šajā jomā un nodos apgūtās zināšanas tālāk, kā arī izmantos tās jaunu projektu realizācijā! Mēs novērtējam visu dalībnieku vēlmi pilnveidot sevi un savas prasmes IKT (un ne tikai) rīku lietošanā.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi