Eiropas Komisija aicina pedagogus, izglītības iestāžu vadību, pedagoģijas studentus un citus interesentus pieteikties dalībai tiešsaistes kursā par kritisko domāšanu un tās attīstīšanu caur sadarbību un digitālajiem rīkiem. Kurss norisināsies no šī gada 24. februāra līdz 12. martam un piedāvās praktiskas metodes un stratēģijas, kas palīdzēs efektīvāk veicināt skolēnu analītiskās prasmes. Kurss ir bezmaksas.
Mūsdienu nepārtraukti mainīgajā izglītības vidē kritiskās domāšanas attīstīšana ir būtiska, lai sagatavotu skolēnus sarežģītu izaicinājumu pārvarēšanai un atbildīgu lēmumu pieņemšanai. Šis kurss pievēršas tam, kā sadarbība un grupu darbs var kļūt par efektīviem rīkiem kritiskās domāšanas prasmju attīstīšanai un pilsoniskās līdzdalības veicināšanai, saskaņā ar šī gada eTwinning tēmu.
Kurss sākas ar domāšanas maiņu, mudinot skolotājus pieņemt izaugsmes un inovatora domāšanas veidu – būtisku attieksmi, lai veidotu mācību vidi, kur kritiskā domāšana var attīstīties. Balstoties uz 21. gadsimta izglītības principiem, kurss izceļ kritisko domāšanu un pilsonisko līdzdalību, aplūkojot, kā šīs savstarpēji saistītās prasmes palīdz skolēniem kļūt par domājošiem, aktīviem pilsoņiem.
Kursa dalībnieki iegūs praktiskas zināšanas un iespēju izmēģināt dažādus rīkus un stratēģijas sadarbības aktivitāšu izstrādei, kas veicina kritisko domāšanu. Tiks piedāvāta iepazīšanās ar dažādiem digitālajiem rīkiem, tostarp inovatīviem mākslīgā intelekta (MI) izmantošanas piemēriem kritiskās domāšanas attīstīšanai klasē. Turklāt eTwinning projekti tiks izcelti kā dinamiska platforma, kas veicina šo prasmju apguvi, sadarbojoties ar skolēniem no citām valstīm.
Kursa mērķis ir nodrošināt skolotājus ar nepieciešamo domāšanas veidu, rīkiem un metodēm, lai kritiskā domāšana un pilsoniskā līdzdalība kļūtu par mācību procesa kodolu. Dalībniekiem tiks sniegti resursi un stratēģijas, kas veicina skolēnu spēju domāt kritiski, rīkoties atbildīgi un veiksmīgi darboties savstarpēji saistītā pasaulē.
Par citām tālākizglītības iespējām uzzini šeit.
Šis ir asinhrons tiešsaistes kurss. Dalībnieki var iesaistīties aktivitātēs un uzdevumos sev pieņemamā laikā, taču ir jāievēro kursa gala termiņš un gala darba iesniegšana. Gala darbu vērtēs kursa dalībnieki.
Sekmīgi pabeidzot kursu, tiek piešķirta apliecība digitālā formātā. Apliecībā ir norādīts dalībnieka vārds, galvenā informācija par kursu, piemēram, paredzamais mācību stundu skaits, mācību mērķi un saite uz kursa mājaslapu.
Kursa apjoms ir 5-10 stundas.
Tēma: “Gudras domāšanas veicināšana sadarbībā ar eTwinning” (Nurturing thoughtful minds through collaboration and eTwinning)
Norises laiks: 24.02.-12.03.2025.
Norises vieta: Tiešsaistē
Dalībnieku skaits: Neierobežots
Informācijas avots: ESEP
Attēla avots un autors: fauxels no Pexels.com.