Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties EK kursā par dzīvesspēka veicināšanu sarežģītos darba apstākļos

08/04/2024  |  Pieteikšanās mācībām
Smilšu dārzs kastē

Eiropas Komisija aicina pedagogus, izglītības iestāžu vadību, pedagoģijas studentus un citus interesentus pieteikties dalībai tiešsaistes kursā par dzīvesspēka veicināšanu sarežģītos darba apstākļos. Šis kurss fokusēsies uz pedagogu labbūtību, izdegšanas novēršanu un darba un dzīves līdzsvaru. Kurss norisināsies no šī gada 6. maija līdz 12. jūnijam. Kurss ir bezmaksas.

Par kursu

Pedagoga profesija sniedz lielu gandarījuma sajūtu, taču tā var būt arī izaicinoša un radīt tādas grūtības, kā hronisku stresu un izdegšanu. Šis kurss ir rūpīgi izstrādāts, lai pievērstos pedagogu visaptverošai labbūtībai, koncentrējoties uz trim galvenajiem pīlāriem: labbūtību, izdegšanas novēršanu un darba un privātās dzīves līdzsvaru.

Mēs uzskatām, ka, koncentrējoties uz šiem trim galvenajiem pīlāriem, pedagogi var ne tikai sekmīgi pildīt savus profesionālos pienākumus, bet arī dzīvot veselīgāku un pilnvērtīgāku dzīvi. Kursa galvenais mērķis ir sniegt dalībniekiem zināšanas, prasmes un stratēģijas, kas nepieciešamas, lai proaktīvi pārvaldītu un novērstu stresu, lai novērstu izdegšanu un veidotu līdzsvarotu un ilgtspējīgu pedagoga karjeru. Kursā tiek mēģināts radīt atbalstošu mācību vidi, kurā pedagogi prioritizē savu labbūtību, neapdraudot saikni ar skolēniem. Kursā tiek uzsvērta saikne starp skolotāju labsajūtu un pozitīvu klases vidi, piedāvājot atziņas un praksi, lai radītu atbalstošu un plaukstošu mācību telpu.

Reģistrācija kursam

Kursa mērķi:

  • Iemācīties atpazīt biežāk sastopamos stresa faktorus skolotāja profesijā un izstrādāsiet personalizētas stratēģijas, lai tos efektīvi pārvaldītu un mazinātu, iesaistoties diskusijās un daloties idejās ar citiem pedagogiem.
  • Paaugstināt izpratni par savu personīgo labklājību un atklāsiet praktiskus rīkus un metodes, lai uzlabotu personīgo noturību, kas, analizējot labo praksi, ļaus jums atgūties no grūtībām un neveiksmēm.
  • Izpētīt stresa novēršanas stratēģijas, piemēram, veselīgu robežu noteikšanu gan profesionālajā, gan personīgajā jomā, veicinot ilgtspējīgāku darba un privātās dzīves līdzsvaru, iesaistoties pašrefleksijas pasākumos.
  • Izstrādāt labklājības paradumus, pamatojoties uz 21 dienas izaicinājumu un personalizētu pašaprūpes plānu, nodrošinot, ka prioritāte ir fiziskā, garīgā un emocionālā labsajūta.

Šī tiešsaistes kursa saturs un aktivitātes ir izstrādātas, lai veicinātu izglītības darbinieku noturību, mudinot viņus pārdomāt savu pašsajūtu un rosinot rīkoties, lai stiprinātu savu individuālo un kolektīvo labklājību skolā.

Kursa norise un apliecība

Šis ir asinhrons tiešsaistes kurss. Dalībnieki var iesaistīties aktivitātēs un uzdevumos sev pieņemamā laikā, taču ir jāievēro kursa gala termiņš un gala darba iesniegšana. Gala darbu vērtēs kursa dalībnieki.

Sekmīgi pabeidzot kursu, tiek piešķirta apliecība digitālā formātā. Apliecībā ir norādīts dalībnieka vārds, galvenā informācija par kursu, piemēram, paredzamais mācību stundu skaits, mācību mērķi un saite uz kursa mājaslapu.

Kursa apjoms ir 15-20 studenas.

Reģistrācija kursam

 

Attēla avots un autors: Roman Odinstov no Pexels.com

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi