Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties EK vebinārā “Mākslīgais intelekts klasēs”

03/04/2023  |  Aktuāli izglītībā
Robota roka starp tīklojuma simbolisko attēlojumu.
Tara Winstead no Pexels.com

Eiropas Komisija aicina visus interesentus 3. aprīlī piedalīties vebinārā “Artificial Intelligence in Classrooms” jeb “Mākslīgais intelekts klasēs”. Šajā vebinārā galvenā uzmanība tiek pievērsta mākslīgā intelekta izmantošanas iespējām skolās un īsumā apskatīs arī ChatGPT ietekmi uz izglītību. Vebinārs ir bezmaksas.

Par vebināru

Mākslīgais intelekts ir būtiska eTwinning 2023. gada tēmas sastāvdaļa. Šī vebināra mērķis ir palīdzēt skolotājiem saprast, kādus mākslīgā intelekta veidus viņi izmanto savā klasē, lai mākslīgā intelekta jēdziens kļūst mazāk svešs. Saprotot, ko skolotāji jau izmanto savā ikdienā, paveras iespējas nākotnei – kādas ir mākslīgā intelekta izmantošanas iespējas un kādi rīki var bagātināt viņu skolēnu mācību pieredzi. Runātāji pievērsīsies arī skolotāju bažām par to, kā šie rīki, piemēram, ChatGPT, ietekmēs izglītību.

Vebināra vadītāji

Daniela Hau (Daniela Hau) vada Luksemburgas Izglītības ministrijas SCRIPT (Service de Coordination de la Recherche et de l’Innovation pédagogiques et technologiques) Inovāciju departamentu. Viņas darbs koncentrējas uz MI un datu pratību, mediju lietotprasmi kopumā un uz digitālajām spēlēm balstītu mācīšanos. Viņa ir arī ārštata doktorante Luksemburgas Universitātes Psiholoģijas nodaļā. Viņas pētījums koncentrējas uz skolotāju pamatizpratni un attieksmi pret MI izglītībā.

Klēra Flamanga (Clare Flammang) ir mākslas skolotāja vidusskolā, skolotāju pasniedzēja IFEN (nacionālajā skolotāju sagatavošanas institūtā) un projektu koordinatore SCRIPT Inovāciju nodaļā. Viņas intereses svārstās no jauno tehnoloģiju izmantošanas mūsdienu pedagoģijā līdz 21. gadsimta prasmju izpratnei un ieviešanai izglītībā, bieži novedot viņu līdz nezināmiem un aizraujošiem izaicinājumiem.

Klods Reiters (Clause Reuter) ir specializēts skolotājs. Viņš strādā par projektu koordinatoru SCRIPT Inovāciju departamentā. Viņa uzmanības centrā ir koncepciju izstrāde mediju izglītības integrācijai sākumskolā un vidusskolā. Klods ir iesaistīts arī valsts sasniegumu pārbaudes darbu izstrādē matemātikā un problēmu risināšanas veicināšanā matemātikā.

Pieteikšanās

Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa. Aizpildot vebināra reģistrācijas anketu, dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru.

Vispārīgi par pasākumup

Tēma: “Mākslīgais intelekts klasēs”
Laiks: 2023.gada 3. aprīlis plkst. 17:00 – 18:00 (pēc LV laika)
Norises vieta: MS Teams
Nepieciešamais aprīkojums: dators/ viedierīce ar pieslēgumu internetam
Darba valoda: angļu
Maksimālais dalībnieku skaits: 200

Informācija avots

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi