Eiropas Komisija aicina pedagogus un izglītības interesentus 26. februārī plkst. 18.00 (pēc LV laika) piedalīties vebinārā “Sokrātiskā metode: Vecmāte, dažreiz kritiķis”. Šis vebinārs skaidros galvenos sokrātiskās metodes elementus un to pielāgošanu grupu diskusiju atbalstīšanai. Vebinārs ir bezmaksas, darba valoda – angļu.
Sokrātiskā metode ir viens no efektīvākajiem rīkiem skolotājiem, jo tā mudina skolēnus aktīvi analizēt un argumentēt savus uzskatus, nevis tikai pasīvi uztvert informāciju. Tā palīdz attīstīt kritisko domāšanu, veicina dziļāku izpratni un rosina jēgpilnas diskusijas.
Šis vebinārs iepazīstinās ar sokrātiskās metodes galvenajiem principiem un to pielāgošanu grupu diskusiju vadīšanai. Dalībnieki uzzinās, kā dažādos mācību kontekstos izmantot šo pieeju, lai veicinātu skolēnu aktīvu līdzdalību un patstāvīgu domāšanu. Dažādās situācijās pielāgojot metodi, bieži vien precīzāk ir runāt par sokrātiskajām metodēm, jo tās var tikt izmantotas dažādos veidos atkarībā no izglītības mērķiem un skolēnu vajadzībām.
Ēriks Vilberdings (Erick Wilberding) ieguva doktora grādu mākslas vēsturē Ņujorkas Universitātē. Gandrīz 30 gadus viņš ir mācījis Marymount Starptautiskajā skolā Romā, kur viņš vada Filozofijas un zināšanu teorijas nodaļu. Viņš ir sastādījis grāmatas Teach like Socrates (Routledge, 2014) un Socratic Methods (Routledge, 2019). 2021. gadā viņš uzrakstīja TED-Ed animāciju par sokrātisko metodi. Šis rīks palīdzēs uzlabot jūsu kritisko domāšanu, kurai ir vairāk nekā 6,5 miljoni skatījumu. Viņš ir ļoti pārliecināts par to, cik vērtīgi ir padarīt domāšanu redzamu, izmantojot dialogu mācīšanu.
Tēma: “Sokrātiskā metode; Vecmāte, dažreiz kritiķis” (The Socratic method in schools: Midwife, sometimes gadfly)
Norises datums: 26.02.2025.
Laiks: 18.00–19.00 (pēc LV laika)
Darba valoda: angļu
Mērķauditorija: esošie un topošie pedagogi, izglītības iestāžu vadība
Pieteikties vebināram ir iespējams visiem interesentiem ar piekļuvi European School Education platformai. Lai piekļūtu platformai, ir jāizveido EU Login konts, ja tāds vēl nav (pamācība, kā izveidot EU Login kontu). Dalība vebinārs ir bez maksas.
Informācija no: European School Education Platform.
Attēl autors un avots: Anne O’Sullivan no Pexels.com.