Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties EUN tiešsaistes kursā par digitālo izglītību kultūras mantojuma kontekstā [papildināts kurss]

27/02/2023  |  Pieteikšanās mācībām
Nošķelta skulptūra, cilvēka portrets muzejā.

European Schoolnet (EUN) mācību akadēmija sadarbībā ar digitālo ES kultūras mantojuma platformu Europeana aicina dažādu priekšmetu skolotājus piedalīties bezmaksas tiešsaistes kursā (MOOC) par digitālo izglītību kultūras mantojuma kontekstā.

Tiešsaistes kurss ir atkārtojums 2021. gada pavasarī piedāvātajam kursam ar tādu pašu nosaukumu. Kursa saturs ir papildināts ar jauniem materiāliem.

Kursa saturs

Kultūras mantojumam ir izšķiroša nozīme izglītībā. Lai gan valodas, mācību programmas un mācību programmas var mainīties visā pasaulē, vajadzība ieskatīties pagātnē, lai izprastu tagadni, ir kopīga starp paaudzēm, un tā ir universāla.

Ar mērķi palielināt digitālos kultūras datus kā uzticamu primāro avotu inovatīvas pedagoģijas ieviešanai un dezinformācijas apkarošanai, Europeana “Digitālā izglītība ar kultūras mantojumu” MOOC dod iespēju skolotājiem un pedagogiem izmantot jaunas tehnoloģijas. Šis tiešsaistes kurss uzlabos dalībnieku izpratni par digitālā kultūras mantojuma izglītības potenciālu, lai viņi varētu to efektīvi integrēt savās nodarbībās un praksē neatkarīgi no mācību priekšmeta. Kursa mērķis ir izstrādāt saistošu un padziļinātu mācību saturu skolēniem, lai palīdzētu veidot aktīvus un atbildīgus pilsoņus. Šogad MOOC ir uzlabots un papildināts ar jauniem materiāliem, kā arī koncentrēsies uz Europeana API, piedāvājot vebināru par šo tēmu un veselu vienību vienā no moduļiem.

Kursa laikā izmantos Europeana digitalizētas kolekcijas un saturu no tiešsaistes dienasgrāmatas “Teaching with Europeana”, kurā pieejami dažādi resursi (piemēram, attēli, video, apraksti un 3D) vairākās valodās, tiešsaistes rīki un citi materiāli, kurus iespējams viegli integrēt savā mācību procesā. Kursā tiek piedāvāta video izlase ar pārbaudītiem mācību scenārijiem, ko izstrādājuši dažādu valstu pedagogi.

Turklāt šis kurss veicinās inovatīvu pedagoģisku pieeju izmantošanu un veicinās atvērtu izglītību un izglītības hibrīda telpas, savienojot muzejus, bibliotēkas un citas kultūras iestādes ar skolām, izmantojot izglītības aktivitātes, kuru pamatā ir kultūras mantojuma vērtības.

Mērķi:

  • Iepazīstināt dalībniekus ar Europeana vietnes saturu un palīdzēt to integrēt mācību aktivitātēs tiešsaistē un klātienes stundās.
  • Iepazīstināt dalībniekus ar mācību scenārija paraugu un tā izmantošanas iespējām.
  • Veicināt novatorisku pedagoģisko pieeju, izmantojot mākslas un zinātnes digitālo mantojumu.
  • Sekmēt neformālās izglītības pieredzi, savienojot muzejus un skolas ar izglītojošu aktivitāšu palīdzību, kuru pamatā ir vietnes Europeana materiāli/saturs.

Šis ir pašvadīts kurss, taču ir daži termiņi, kuriem jāpievērš uzmanība (testiem un/vai atgriezeniskās saites aktivitātēm). Kurss ilgs piecas ar pus nedēļas, aptuvenais apjoms – 25 stundas.

Kursa moduļi:

  1. modulis: Europeana: izglītības pārveidošana ar digitālo kultūru
  2. Europeana tīmekļa vietnes izmantošana izglītojošām aktivitātēm
  3. Europeana izglītības rīku un resursu izpēte
  4. modulis: Mācību scenāriju izveidošana ar Europeana saturu un resursiem
  5. modulis: Kultūras mantojuma pieredzes izvērtēšana

 

Tēma: “Digital Education with Cultural Heritage”
Norises laiks: 27.02.2023. – 13.04.2023.
Darba valoda: angļu
Moderatori:  Kati Lőrincz, Elisavet Vlachou

Lai piedalītos kursā, jāreģistrējas European Scoolnet Academy portālā. Pēc veiksmīgas dalības kursā dalībniekiem saņem European Schoolnet izdotu apliecinājumu par dalību. Kurss ir bezmaksas.

Informācijas avots: European Schoolnet Academy izglītības portāls.

 

Attēla autors un avots: Jose Antonio Gallego Vázquez no Pexels.com

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi