Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties EUN tiešsaistes kursā “Zemes misija: Vides ilgtspējas mērķi aktīvai līdzdalībai”

25/07/2023  |  Pieteikšanās mācībām
Gafisko zīmējumu kopa par vides kopšanu. Cilvēki kopj zemeslodi un mācās.

European Schoolnet (EUN) mācību akadēmija sadarbībā ar projektu “Life Terra” un “Scientix”  aicina pamatskolu pedagogus piedalīties piecu nedēļu tiešsaistes kursā “Zemes misija: Vides ilgtspējas mērķi aktīvai līdzdalībai” (Terra Mission (MOOC): Teaching Sustainability for action) par ilgtspējas mērķu mācīšanu skolēniem veidā, kas veicina bērnu un jauniešu aktīvu iesaistīšanos klimata krīzes un vides pārmaiņu novēršanai.

Kursa saturs

Kurss sniegs iespēju skolotājiem savās klasēs pārrunāt tēmas, kas saistītas ar klimata krīzi, vides aizsardzību un ilgtspējas mērķu attīstīšanu. Dalībnieki uzzinās par mūsdienu lielākajām ilgtspējas problēmā un veidiem, kā motivēt skolēnus iesaistīties cīņā pret klimata krīzi. Kā arī iepazīsies ar Terra Mission izglītības resursiem, iespējām kā kopā ar skolēniem pamest klases telpas un doties vietējās apkaimes izpētē un citiem praktiskiem uzdevumiem. Mācību laikā dalībnieki izveidos paši savu mācību plānu, kas balstīts uz Terra Mission izglītības materiāliem.

Kursā var piedalīties jebkura mācību priekšmeta skolotājs, kuram interesē vides aizsardzības tēma un kurš māca skolēnus vecumā no 8 līdz 14 gadiem.

Terra Mission ir ilgtspējas izglītības materiālu kopums, kurā iekļautas astoņas tēmas, kuras var apskatīt kopā vai atsevišķi. Mācību materiāli veidoti, lai pēc iespējas vairāk veicinātu skolēnu aktīvu līdzdalību. Plašāk ar mācību materiāliem var iepazīties “Life Terra” tīmekkļa vietnē.

Mērķi:

  • Uzzināt, kā integrēt Terra Mission mācību materiālus skolu programmās.
  • Uzzināt, kā mācīt ilgtspēju klimata jomā savās klasēs.
  • Uzzināt, kā integrēt mācības ārpus telpām un praktiskos uzdevumus skolu mācību programmās.
  • Iegūt izpratni par mūsdienu ilgtspējas problēmām.
  • Uzzināt, kā nodot jauniegūtās zināšanas skolēniem.
  • Atklāt dažādas izglītības metodes, kas stimulē skolēnu analītiskās un kritiskās domāšanas prasmes, sadarbību, saziņu un aktīvas līdzdalības prasmes.

Šis ir pašvadīts kurss, taču ir daži termiņi, kuriem jāpievērš uzmanība (testiem un/vai atgriezeniskās saites aktivitātēm).
Kurss ilgs piecas ar pus nedēļas, aptuvenais apjoms – 25 stundas.

Kursa moduļi:

  1. Terra Mission: Vides apziņas radīšana skolēniem (pieejams 11.09.2023.)
  2. Iepazīšanās ar Terra Mission izglītības materiāliem (pieejams 18.09.2023.)
  3. Mācības ārpus telpām un praktiskie uzdevumi (pieejams 25.09.2023.)
  4. Izglītības scenārija izstrāde, izmantojot Terra Mission materiālus (pieejams 2.10.2023.)

 

Tēma: “Terra Mission MOOC: Teaching Sustainability for Action” 
Norises laiks: 11.09.2023. – 18.10.2023.
Darba valoda: angļu
Kursu koordinē: Miriam Molina, Michalina Partyga

Lai piedalītos kursā, jāreģistrējas European Scoolnet Academy portālā. Pēc veiksmīgas dalības kursā dalībniekiem saņem apliecinājumu par dalību.

Informācijas avots: European Schoolnet Academy izglītības portāls.

 

etwinning un sadarbības partneri piedāvā dažādas profesionālās pilnveides iespējas, seko līdzi jaunākajām ziņām, lai uzzinātu par dažādiem kursiem un vebināriem.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi