Eiropas Komisija aicina pedagogus pieteikties dalībai tiešsaistes kursā no šī gada 8. aprīļa līdz 15. maijam par digitālās kompetences attīstīšanu. Digitālā kompetence attiecas ne tikai uz tehnoloģiju apgūšanu, bet drīzāk uz to, kā skolotāji var izmantot šīs tehnoloģijas, lai uzlabotu savu profesionālo darbību un dotu iespēju skolēniem un uzlabotu mācību rezultātus.
Par kursu
Šis ir otrais kurss ciklā par skolotāju digitālās kompetences un prasmju atraisīšanu. Šī kursa laikā dalībnieki pievērsīsies tam, kā efektīvi palīdzēt skolotājiem atpazīt resursus, kas vislabāk atbilst viņu vajadzībām, mācīšanas stilam un skolēniem. Vienlaikus kursa organizētāji palīdzēs skolotājiem modificēt un pielāgot resursus, lai tie atbilstu tieši viņu prasībām, parādīs, kā atbildīgi dalīties ar šiem resursiem, aizsargājot sensitīvus datus, ievērojot ētisku un autortiesības.
Kursa mērķauditorija ir pedagogi no 1. līdz 12. klases visos mācību priekšmetos.
Reģistrācija kursam
Kursa kompetences
Par sekmīga kursa pabeigšanu, dalībnieki saņems apliecinājumu par B2 līmeni sekojošajās kompetencēs saskaņā ar Eiropas Komisijas digitālās kompetences ietvaru SELFIE for TEACHERS:
- Meklēšana un atlase (meklēšanas un atlases kritēriju izmantošana, lai noteiktu digitālos resursus mācīšanai un mācībām).
- Izveidošana (izveidot digitālos rīkus un resursus, kas atbalsta un uzlabo mācīšanas un mācīšanās mērķus).
- Modificēšana (esošo digitālo resursu modificēšana, lai atbalstītu un veicinātu mācīšanas un mācīšanās mērķu sasniegšanu, ievērojot autortiesību un licencēšanas noteikumus).
- Pārvaldība un aizsardzība (digitālā satura organizēšana, nodrošinot vieglu un drošu piekļuvi skolēniem, vecākiem un skolotājiem, vienlaikus aizsargājot sensitīvus un personas datus).
- Koplietošana (digitālā satura koplietošana, ievērojot intelektuālā īpašuma un autortiesību noteikumus).
Plašāku informāciju par kompetencēm un prasmju līmeņiem skatīt SELFIE for TEACHERS toolkit.
Kursa sasniedzamie rezultāti:
Kursa laikā dalībnieki:
- analizēs un izvēlēsies digitālos rīkus un resursus, pamatojoties uz kritērijiem, kas atbilst konkrētiem mācīšanas un mācīšanās mērķiem;
- pielietos dizaina principus un procesus, lai radītu digitālos rīkus un resursus, kas atbilst mācīšanas un mācīšanās mērķiem, tostarp izmantojot ģeneratīvo mākslīgo intelektu;
- izvēlēsies esošos digitālos rīkus un resursus, ņemot vērā autortiesības un izplatīšanas licences, lai tos pārveidotu un pielāgotu mācību un mācīšanās mērķu sasniegšanai;
- noteiks un piemēros aizsardzības un drošības prasības digitālā satura glabāšanai, pārvaldībai un piekļuvei;
- izvēlēsies un piemēros autortiesību licences, koplietojot savus radītos digitālos resursus, atbalstot atvērtos izglītības resursus.
Attēla autors un avots: Vlada Karpovich no Pexels.com