Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties tiešsaistes kursā par daudzvalodu kompetences attīstīšanu skolās

28/06/2022  |  Pieteikšanās mācībām
Aicina piedalīties tiešsaistes kursā par daudzvalodu kompetenci skolās

Aicina pedagogus, skolu vadību un atbalsta personālu piedalīties bezmaksas tiešsaistes kursā no 4. jūlija līdz 20. jūlijam par daudzvalodu kompetences ieviešanu un nostiprināšanu mācību programmās skolās, lai veicinātu Eiropas valodu apguvi.

Tiešsaistes kursa saturs

Kursa mērķis ir attīstīt daudzvalodu kompetenci skolā, uzlabot skolēnu dzimtās valodas prasmes un palielināt valodu zināšanas, kā tas stingri ieteikts Eiropas kopīgajās pamatnostādnes valodu apguvei un Eiropas Padomes ieteikumā par visaptverošu pieeju valodu mācīšanai un apguvei. Kursa laikā apskatīs metodes un aktivitātes no CLIL (satura un valodas integrētā mācīšanās) un Veselīgas lingvistiskās diētas (Healthy Linguistic Diet) modeļa, ko izstrādājuši Dina Mehmedbegoviča-Smita (Dina Mehmedbegovic-Smith) un Tomass Baks (Thomas Bak).

Kursa moduļi

  1. modulis: Daudzvalodu kompetences loma skolēnu valodu pieredzes paplašināšanā.
  2. modulis: Eiropas kopīgās pamatnostādnes valodu apguvei (The Common European Framework of Reference for languages) un Eiropas Savienības Padomes ieteikumi par visaptverošu pieeju valodu mācīšanai un apguvei.
  3. modulis: Metodes, stratēģijas un rīki komunikatīvās pieejas veicināšanai skolēnu vidū.
  4. modulis: Klases vides veidošana, kurā visas valodas ir savstarpēji saistītas un mijiedarbojas.

Saistoša informācija

  • Rakstā “eTwinning mācībās skolotāji no dažādām Eiropas valstīm apgūst stāstu stāstīšanas metodes” atradīsi noderīgu informāciju par izmantotajām metodēm un rīkiem, ko vari pielietot mācību procesā. eTwinning Latvija organizēja tiešsaistes semināru angļu valodas skolotājiem, kurā piedalījās pedagogi no 8 Eiropas valstīm. Semināra laikā dalībnieki iepazinās ar dažādām aktivitātēm, metodēm un informāciju un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) rīkiem, ar kuru palīdzību mācīt skolēniem angļu valodu kā svešvalodu.
  • Ja vēlies savās valodu stundās ieviest projektu metodi, tad tev ir iespēja pieteiktie eTwinning Latvija organizētām mācībām šī gada augustā:

 

Tēma:Engaging Non-Native Language Speakers in Our Classroom”
Norises laiks: 04.07.2022. – 20.07.2022.
Darba valoda: angļu
Mērķauditorija: Pamatskolu un vidusskolu valodu skolotāji, kā arī atbalsta personāls, visi interesenti
Kursa apjoms: 8 – 10 stundas
Kursa autori: Letizia Cinganotto and Daniela Cuccurullo

Kā piedalīties?

Tiešsaistes kurss ir pieejams visiem interesentiem ar piekļuvi Academy EU platformai. Lai piekļūtu platformai, ir jāizveido EU Login konts, ja tāds vēl nav. Pamācība, kā izveidot EU Login kontu. Pēc veiksmīgas dalības kursā dalībniekiem saņem apliecinājumu par dalību un žetonu. Kurss ir bezmaksas.

Informācijas avots: EU Academy portāls

Attēla autors un avots: Pavel Danilyuk no Pexels.com (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi