Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties vebinārā par atbalstu un labklājību skolās bērniem no bēgļu ģimenēm

20/04/2022  |  Pieteikšanās mācībām
Aicina piedalīties vebinārā par atbalstu un labklājību skolās bērniem no bēgļu ģimenēm

School Education Gateway (SEG) aicina pedagogus piedalīties tiešasites seminārā par atbalsta sniegšanu un labklājību skolās bērniem no bēgļu ģimenēm.

Skolas kļūst arvien daudzveidīgākas, tostarp arvien biežāk visā Eiropā ir sastopani bērni un jaunieši, kuri nāk no bēgļu vai patvēruma meklētāju ģimenēm. Karš Ukrainā ir izraisījis ievērojamu bēgļu bērnu skaita pieaugumu daudzās skolās. Kara pārdzīvojumi un pēkšņa bēgšana no pazīstamās vides var negatīvi ietekmēt bērnu garīgo veselību un labklājību. Pievienojieties šim tiešsaistes semināram, lai uzzinātu, kā skolām var būt izšķiroša nozīme grūtībās nonākušu un traumētu bērnu vajadzību apmierināšanā un kā stiprināt viņu garīgo veselību un labklājību.

Tiešsaistes semināra saturs

Šajā tiešsaistes seminārā prezentēs jaunākos pētījumus un piemērus no prakses par kara dēļ pārvietoto bērnu un jauniešu emocionālo veselību un labklājību.

Pasākuma vadītājas iesāks ar pārskatu par to, ko viņas saprot ar pozitīvu garīgo veselību, izskaidrojot pāreju no upura mentalitātes uz izdzīvotāja. Vienlaikus plānots ilustrēt, kā ar skolām pieejamajiem resursiem, palīdzēt bērniem un jauniešiem kļūt par savas  emocionālās labjūtības aizstāvjiem.

Otrajā tiešsaistes semināra daļā paredzēts kopīgi veidot labāku izpratni par riska faktoriem un to novēršanu tieši migrantu un bēgļu populācijas vidū un kā šo procesu palīdz veicināt skolas.

Balstoties uz projekta “RefugeesWellSchool” un citos pētījumu projektos gūto pieredzi, izcels vairākas preventīvas psihosociālas iejaukšanās metodes, kuras varētu īstenot skolās, lai risinātu bēgļu un migrantu bērnu un pusaudžu garīgās veselības un emocionālās labklājības problēmas.

 

Tēma: “Supporting the mental health and well-being of refugee children in school”
Norises laiks: 22.04.2022.. plkst. 17:00 – 18:00 (pēc LV laika)
Darba valoda: angļu
Mērķauditorija: Pedagogi, skolu vadība, atbalsta personāls
Vebināru vada: Helen Cowie (Sari Universitātes emirēta profesore Veselības un medicīnas zinātņu fakultātē) un Ilse Derluyn (Gentes Universitātes profesore Sociālā darba un sociālās pedagoģijas katedrā)

 

Kā piedalīties?

Tiešsaistes kurss ir pieejams visiem interesentiem, lai piedalītos, jāaizpilda anketa MS Teams platformā. Saite uz vebināra reģistrāciju. Pēc reģistrācijas saņemsiet apstiprinājuma e-pastu. Seminārs ir bezmaksas.

Informācijas avots: School Education Gateway

 

Attēla autors un avots: Juan Pablo Serrano Arenas no Pexels.com (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi