Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties vebinārā par bērnu un pusaudžu medijpratību digitālajā vidē

14/03/2018  |  Pieteikšanās mācībām

2017.gadā veiktais pētījums liecina, ka 88% aptaujāto pusaudžu vecumā no 13 līdz 16 gadiem un 66% bērnu vecumā no 9 līdz 12 gadiem internetu viedtālruņos izmanto katru dienu. Ja vēlies uzzināt, kādas lietotnes bērni un jaunieši izmanto visbiežāk, 4.aprīlī piedalies eTwinning vebinārā, kurā UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedras vadītāja Guna Spurava iepazīstinās ar apjomīgā pētījuma rezultātiem.

Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa.

Vebināra saturs

2017.gada rudenī tika veikts pētījums par 9 līdz 16 gadus vecu bērnu un pusaudžu medijpratību Latvijā.

To pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas un ar tās finansiālu atbalstu 2017. gada rudenī veica Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO Medijpratības katedra. Vebināra dalībnieki uzzinās pētījuma rezultātus, kas atspoguļo aktuālo situāciju bērnu un pusaudžu digitālo mediju lietojumā. Rezultātu analīze liecina, ka zināšanas, kuras bērni un pusaudži iegūst skolā un, ko viņiem spēj sniegt vecāki, nav pietiekamas, lai attīstītu prasmes un iemaņas, kādas šobrīd nepieciešamas, lai droši un prasmīgi darbotos dažādās platformās digitālajā vidē.

Ar vebināra palīdzību aicinām domāt par to, ko mēs – pieaugušie, arī pedagogi, katrs varam darīt un kāds atbalsts mums pašiem vajadzīgs, lai bērnu un pusaudžu dzīve internetā būtu ne tikai aizraujoša, bet arī droša un lietderīga.

Galvenā informācija par vebināru

Tēma: “Jaunās paaudzes medijpratība digitālajā vidē: izaicinājumi, riski un iespējas”
Laiks: 2018.gada 4.aprīlī plkst. 18:00 – 19:00
Norises vieta: tiešsaistes platforma AnyMeeting
Nepieciešamais aprīkojums: dators/ viedierīce ar pieslēgumu internetam, stabils interneta savienojums
Darba valoda: latviešu
Maksimālais dalībnieku skaits: 200
Vebināru vada: UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedras vadītāja Guna Spurava

Aizpildot vebināra reģistrācijas anketu dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru. Saite ir aktīva tikai vebināra norises laikā.

Foto: Pixabay.com by geralt (Creative Commons)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi