Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros 26.februārī organizē vebināru, kurā Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas angļu valodas skolotāja un Liepājas Universitātes lektore Maija Ročāne stāstīs, kā mācību stundās īstenot viņas izstrādāto debašu didaktiskās strukturēšanas pieeju.
Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa.
Debates ir viena no produktīvākajām mācību metodēm skolēnu pašvadītas mācīšanās īstenošanā, tomēr ka viens no iemesliem, kādēļ debašu metode var arī netikt pielietota mācību stundā, ir laika patēriņš, kas nepieciešams tās realizēšanai, kā arī metodes kompleksā būtība. Tādēļ Maija Ročāne izstrādājusi debašu didaktiskās strukturēšanas pieeju (tā aprobēta 8.-12.klasēs.), kuras elementi ir:
Pieeja var tikt īstenota kāda konkrēta mācīšanās konteksta apguvē vairāku mācību stundu ietvaros.
Debašu metodes didaktiskās strukturēšanas pieeja akcentē debašu metodes īstenošanu mācību stundās, kā arī sadarbības veicināšanu, skolēna īstenoto mācīšanās aktivitāšu kopuma mijiedarbību ar apkārtējo vidi, pielietojot daudzveidīgus pieejamos resursus (piem., viedtālruņus, zināšanu sabiedrībā pieejamo informāciju, utt), pakāpeniski īstenojot mācīšanās darbības un reflektējot, kā arī pārvarot grūtības.
Tēma: “Debašu didaktiskās strukturēšanas pieejas īstenošana mācību stundās”
Laiks: 2020.gada 26.februāra plkst. 18:00 – 19:00
Norises vieta: tiešsaistes platforma ZOOM (pamācība, kā lietot ZOOM)
Nepieciešamais aprīkojums: dators/ viedierīce ar pieslēgumu internetam, stabils interneta savienojums
Darba valoda: latviešu
Maksimālais dalībnieku skaits: 100
Vebināru vada: Dr.paed. Maija Ročāne, Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas angļu valodas skolotāja un Liepājas Universitātes lektore
Aizpildot vebināra reģistrācijas anketu, dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru. Saite ir aktīva tikai vebināra norises laikā.
Photo by Shelagh Murphy on Unsplash