Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties vebinārā par iniciatīvas “ES demokrātija darbībā” rīku krājumu skolām

10/05/2023  |  Pieteikšanās mācībām
Stilistiska saule ar uzrakstu angļu valodā

Eiropas Komisija 2023. gada 11. maijā aicina piedalīties vebinārā par iniciatīvas “ES demokrātija darbībā” rīku krājumu skolām. Šis četru moduļu rīku krājums “ES demokrātija darbībā” ir izstrādāts pedagogiem izmantošanai mācību programmās vidusskolēniem. Šī ir papildus aktivitāte, kuru jebkurš skolotājs var ieviest savā mācību darbā. Vebināra ilgums – 60 minūtes.

Kas ir “ES demokrātija darbībā” rīku krājums skolām?

Eiropas Komisija ir izstrādājusi instrumentu kopumu “ES demokrātija darbībā”, lai palīdzētu pedagogiem iepazīstināt skolēnus ar pamatjēdzieniem par demokrātisko līdzdalību ES; viņi var arī organizēt pasākumus, kas ļauj skolēniem attīstīt nepieciešamās prasmes, izmantojot Eiropas pilsoņu iniciatīvas (EPI) sistēmu.

Vebinārā:

  • Eiropas pilsoņu iniciatīvas komandas locekļi iepazīstinās ar Eiropas pilsoņu iniciatīvu.
  • Sniegs pārskatu par skolām paredzēto instrumentu kopumu “ES demokrātija darbībā”: Kas tajā ir iekļauts un kāpēc tas ir svarīgi?
  • Aicinās noklausīties skolotāju pieredzi par “ES demokrātija darbībā” rīku kopuma skolām praktisku lietošanu.
  • Aicinās piedalīties jautājumu un atbilžu sesijā.

Kā darbosies skolām paredzētais rīku komplekts “ES demokrātija darbībā”?

Lai kļūtu par aktīviem pilsoņiem, jauniešiem ir jāsaprot, kā darbojas demokrātija un kādas ir viņu tiesības un pienākumi. Rīku komplekts “ES demokrātija darbībā” iepazīstina skolēnus ar Eiropas pilsoņu iniciatīvu un mudina viņus sagatavoties aktīvai ES pilsoņu lomai.

Izmantojot mācību, pētniecības, debašu, projektu darbu un lomu spēles, skolēni uzzinās, kā ES tiek pieņemti likumi, kā šie likumi ietekmē viņu ikdienas dzīvi un, pats galvenais, kā Eiropas pilsoņu iniciatīva ļauj ES pilsoņiem kopā ar citiem veidot ES politiku jautājumos, kas viņiem rūp.

ECI izglītojošo rīku kopumu angļu valodā var atrast šeit. ECI izglītojošo rīku komplekts būs pieejams visās oficiālajās Eiropas Savienības valodās sākot ar 2023. gada maija beigām.

Reģistrējies vebināram

Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa. Aizpildot vebināra reģistrācijas anketu, dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru.

Vebināra vadītāji

Vebināru vadīs ECI komandas locekļi, kuriem pievienosies Małgorzata Malczyk, viena no skolotājām, kas izmēģināja šo moduli Polijā. Małgorzata ir angļu valodas kā svešvalodas skolotāja un starptautisko (Erasmus+) projektu koordinatore Jūliusa Slovacka 7. vidusskolā Varšavā, Polijā. Kopš 2017. gada viņa ir arī Eiropas Komisijas Skolotāju testēšanas komisijas locekle.

Vispārīgi par pasākumu

Tēma: Introducing the ‘EU Democracy in Action’ toolkit for schools
Laiks:
 2023.gada 11. maija  plkst. 19:30 – 20:30 (pēc LV laika)
Norises vieta: Webex
Nepieciešamais aprīkojums: dators/ viedierīce ar pieslēgumu internetam
Darba valoda: angļu

Informācija avots: ECI

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi