Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina pieteikties bezmaksas kursā par mākslīgo intelektu

29/12/2023  |  Pieteikšanās mācībām
shēmas un cilvēka galvas attēlojums

Aicina piedalīties bezmaksas kursā par mākslīgā intelekta jomu “Elements of AI“. Šis ir ievadkurss, ko 2018. gadā Somijas inovāciju izglītības uzņēmums Reaktor un Helsinku Universitāte Somijā uzsāka 2019. gada Somijas prezidentūras Eiropas Padomē ietvaros. Kursa saturs ir fokusēts uz izpratnes veicināšanu par mākslīgo intelektu, nevis MI kā rīka apguvi. Dalībai kursā nav nepieciešamas priekšzināšanas un to iespējams apgūt sev ērtākā laikā. Kursa lavods – latviešu.

Kursa mērķi

Kursa mērķis ir ikvienam interesentam skaidrot mākslīgā intelekta (MI) būtību un mudināt iedzīvotājus visā Eiropā iegūt zināšanas par šo tēmu, kā arī izprast dažādos veidus, kā šī tehnoloģija pārveido pasauli. Elements of AI ir paredzēts visiem iedzīvotājiem, tostarp studentiem, darba ņēmējiem, kuri vēlas sākt karjeru digitālajā nozarē, vecāka gadagājuma cilvēkiem, darba meklētājiem un tiem, kuri vēlas uzzināt vairāk par mākslīgā intelekta ietekmi Eiropā un ārpus tās.

Elements of AI ir bezmaksas pašmācības kurss, kas saglabā lietotāja progresu, ļaujot izglītojamajiem pabeigt kursu savā tempā. Kurss ir strukturēts 6 nodaļās, un katra nodaļa ir sīkāk sadalīta 3 atsevišķās sadaļās, informāciju un zināšanas sniedzot pa gabaliņiem, kas nodrošina papildu elastību. Kursā dalībniekiem tiek iemācīts viss, kas viņiem jāzina par mākslīgā intelekta jomu: kā tā aizsākās un attīstījās, rosinot jaunu un saistītu jomu, piemēram, mašīnmācīšanās vai dziļās mācīšanās, attīstību, un tiek apskatīti būtiski noteikumi un pieejas mākslīgā intelekta metožu un risinājumu izstrādē.

Praktiska pieeja

Izmantojot praktiskus lietojuma piemērus un pašrefleksijas uzdevumus, apvienojumā ar savstarpējās pārskatīšanas pieeju, Elements of AI piedāvā iespēju padziļināti apgūt tādas mākslīgā intelekta specializācijas kā neironu tīkli (liels skaits vienkāršu vienību, neironu, kas viens no otra saņem un pārraida signālus) un citus šai tehnoloģijai būtiskus jēdzienus. Turklāt izglītojamie var arī uzzināt vairāk par dažādiem mākslīgā intelekta pielietojumiem galvenajās rūpniecības nozarēs, piemēram, ražošanā un veselības aprūpē, un atrast praktiskus norādījumus par prasmēm, kas nepieciešamas darbam ar mākslīgo intelektu, kā arī par darba iespējām un lomām, ko rada šī nozare.

Saite uz kursu – Elements of AI

Informācijas avots: Digital Skills training

Attēls: Gerd Altmann no Pixabay

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi