Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina pieteikties mācībām par skolēnu iesaisti eTwinning projektu plānošanā (ar skolēnu dalību mācībās)

02/11/2023  |  Pieteikšanās mācībām
Skolēni klasē sēž piegaldiem pacēluši rokas.

eTwinning aicina vispārizglītojošo skolu komandas (skolotājs + 2 skolēni) līdz 21. novembrim pieteikties mācībām “Skolēnu iesaiste eTwinning projektu plānošanā”. Skolēnu iesaiste ir svarīga eTwinning projektu sastāvdaļa, tāpēc šajās mācībās īpaša uzmanība tiks veltīta tieši skolēnu projektu ideju plānošanai, bet skolotāji  apzinās veidus un metodes, kā atbalstīt skolēnus savu mērķu īstenošanā. Mācības no 2023. gada 4. līdz 5. decembrim notiks Rīgā. Dalība bezmaksas.

Par eTwinning mācībām

Ik gadu eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta komanda piedāvā  profesionālās pilnveides iespējas pedagogiem, kuri vēlas apgūt un ieviest projektu metodi savā ikdienas darbā. Mūsu pieredze rāda, ka skolās, kurās par pamatu projektu plāniem tiek ņemtas skolēnu idejas, ir lielāka skolēnu motivācija un daudz efektīvāk izdodas šādus projektu iekļaut mācību saturā. Skolēni daudz vairāk iesaistās mācību procesā, ja viņiem tiek dota iespēja īstenot savas idejas.

Lai atbalstītu Latvijas skolotājus ceļā uz kopīgajiem eTwinning Eiropas mērķiem un veicinātu skolēnu iesaisti mācībās, aicinām skolu komandas pieteikties dalībai 12h kursā “Skolēnu iesaiste eTwinning projektu plānošanā”. Uz mācībām aicinām pieteikties vienu skolotāju un divus 7. vai 8. klases skolēnus no vienas izglītības iestādes.

Mācību laikā skolēni atradīs partnerus nacionālajiem eTwinning projektiem un izplānos savas projektu idejas. Skolotājiem būs iespēja plānot un sniegt atbalstu skolēniem ideju izstrādē. Visiem dalībniekiem būs iespēja prezentēt izplānotos projektus, gūt atgriezenisko saiti par tiem un uzzināt par eTwinning sniegto atbalstu projektu īstenošanā.

Mācību programma (PDF)

Jautājumus par mācībām var uzdot, rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning mācības ar skolēnu iesaisti”) vai zvanot uz 67356252.

Sasniedzamie rezultāti:

 1. Dalībnieki atrod partnerus projektu īstenošanai.
 2. Skolēni sadarbībā ar skolotājiem izplāno eTwinning projektus.
 3. Dalībnieki uzzina par eTwinning piedāvāto atbalstu projektu īstenošanā.

Prasības pretendentiem

 • Vispārizglītojošās skolas skolotājs, kurš māca 7. un/vai 8. klasi
 • Skolotājs, kurš uz mācībām var paņemt līdzi divus 7. un/vai 8. klases skolēnus
 • reģistrējies school-education.ec.europa.eu un ir pievienojis izglītības iestādi savam profilam (ātrā pamācība; izvērstas pamācības un skaidrojumi)
 • gatavs īstenot/pārraudzīt skolēnu plānoto eTwinning projektu savā izglītības iestādē
 • līdzi jāņem dators (ar iespēju pieslēgt internetu, datorpele)
 • personu apliecinošs dokuments (viesnīcai)

Noteikumi un izmaksas

 • eTwinning sedz dalības maksu, viesnīcas un ēdināšanas izdevumus; par nokļūšanu pasākuma vietā ir atbildīgs dalībnieks.
 • Priekšroka tiks dota “eTwinning Skolu” komandām un/vai dalībniekiem ar mazāku pieredzi eTwinning mācībās un/vai eTwinning.
 • Pasākums tiks fotografēts un filmēts ar mērķi popularizēt eTwinning aktivitātes.
 • No dalībniekiem tiek sagaidīta aktīva dalība visās mācību aktivitātēs. Par veiksmīgu dalību dalībnieks saņems rakstisku apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi (12h). Ja dalībnieks kavē nodarbības vai aktīvi neiesaistās mācību procesā, apliecības par profesionālo pilnveidi netiek izsniegta.

Reģistrācija

Pieteikšanās termiņš – šī gada 21. novembris (plkst 9:00), aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē. Rezultāti tiks paziņoti nedēļas laikā pēc pieteikšanās termiņa beigām, katram dalībniekam personīgi nosūtot ziņu e-pastā*.

*Ja pretendents norāda inbox.lv e-pastu, aicinām sekot līdzi arī mēstuļu kastītei, jo e-pasti no eTwinning mēdz iekrist tur.

Vispārīgi par eTwinning mācībām

Tēma: “Skolēnu iesaiste eTwinning projektu plānošanā”
Laiks: 2023. gada 4. – 5. decembris
Vieta: Hotel Mercure, Elizabetes iela 101, Rīga
Darba valoda: latviešu
Dalībnieku skaits: 15 skolu komandas

Fotogrāfijas autors un avots:  Positive_Images from Pixabay  (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi