Tevi nebiedē tādi jēdzieni kā Arduino mikrokontrolieris, vari sazināties angļu valodā un esi gatavs kopā ar kolēģiem no 8 Eiropas valstīm uzsākt sadarbības projektu par robotikas tēmu? Līdz 7.jūlijam piesakies starptautiskajām eTwinning mācībām “Robotika un modernās tehnoloģijas eTwinning projektos”. Nodarbības vadīs mehatronikas entuziasts, Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājs Edgars Bajaruns un pasaulē lielāko robotikas sacensību “Robotex 2016” pirmās vietas ieguvējs Andris Jenerts.
Mācības no šī gada 19.līdz 22.augustam notiks Valmierā. Mācības ir bezmaksas. Pieteikšanās termiņš – 2019. gada 7.jūlijs (plkst. 24:00), aizpildot tiešsaistes anketu. Darba valoda – angļu
Mācības paredzētas 5. līdz 12.klašu fizikas, dabaszinību, informātikas, programmēšanas, darbmācību vai citu tehnisko priekšmetu un/vai pulciņu skolotājiem, lai pilnveidotu skolotāju prasmes aktīva mācību procesa organizēšanā skolā, izmantojot mūsdienīgas mācību metodes un modernās tehnoloģijas, kā arī robotikas un programmēšanas iespējas.
Dalībnieki: skolotāji no Azerbaidžānas, Čehijas Republikas, Gruzijas, Latvijas, Libānas, Lietuvas, Polijas un Vācijas
Tēma: “Robotika un modernās tehnoloģijas eTwinning projektos”
Laiks: 2019.gada 19.līdz 22.augusts
Norises vieta: Viesnīca “Wolmar”, Tērbatas iela 16a, Valmiera
Darba valoda: angļu
Dalībnieku skaits: 31 skolotājs (10 no Latvijas)
Nodarbības veidotas no trīs savstarpēji saistītiem moduļiem, kur pirmajā no tiem ir paredzēta robotikas tehnoloģiju pamatu apguve. Dalībnieki apgūs Arduino programmēšanas pamatus, sensoru datu lasīšanas un apstrādes metodes, sensoru datu analīzi un internperetāciju, kā arī patstāvīgi izstrādās Arduino mikrokontroliera vadītu robotu. Mācībās apgūtais sniegs pieredzi un zināšanas kā izmantot Arduino mikrokontroliera iespējas mācot skolēniem, piemēram, mehāniku, programmēšanu, elektrības un loģisko slēgumu tēmas, kā arī veidotu lielākus mācību projektus un izstrādātu robotus.
Otrais mācību modulis ir paredzēts plānošanas metodikas nostiprināšanai – kā pirmajā modulī apgūto izmantot, lai plānotu un īstenotu lielākus mācību uzdevumus – no satura izstrādes, līdz kritēriju sagatavošanai.
Trešais mācību modulis ir paredzēts projektu metodes apguvei un iepazīstināšanai ar eTwinning projektu izstrādei vietējā mērogā un starptautisku sadarbības projektu veidošanā un īstenošanā.
Aicinām pieteikties skolotājus, kuri vēlas pilnveidot savu mācību procesu, plānojot mācību aktivitātes ar robotikas un programmēšanas elementiem, kas balstās kompetenču apmācībā. Paredzēts, ka mācību ietvaros tiks sagatavoti starptautiski sadarbības projekti, kuri dotu iespēju skolotajiem savstarpēji sadarboties un skolēniem iespēju izmēģināt mācīties plašākā kontekstā un apgūstot kompetences. Mācību nodarbību laikā skolotājiem būs iespēja iepazīties ar citu skolotāju pieredzi, kā arī pārrunāt jautājumus, kas ir saistīti ar moderno tehnoloģiju izmantošanu mācību darbā skolā.
Nodarbību saturs tiek plānots, izmantojot aktīvās mācīšanās pieeju “mācies darot”, veicot praktiskus uzdevumus atbilstoši sasniedzamajam rezultātam. Tas ļaus skolotājiem nostiprināt apgūtās prasmes un sekmīgāk nodot iegūtās zināšanas skolēniem un citiem kolēģiem skolā. Mācību noslēgumā skolotāji iegūs robotikas komplektu, lai varētu savā mācību darbā demonstrēt un izmantot darbā ar skolēniem.
Nodarbības vadīs: Edgars Bajaruns, mācību programmas “Iespējamā misija” absolvents, Siguldas pilsētas vidusskolas sociālo zinību, vēstures un fizikas skolotājs, kurš savā profesionālajā darbībā aktīvi izmanto modernās tehnoloģijas, kā arī vada elektronikas un mehatronikas pulciņu; Andris Jenerts, Cēsu Jaunās pamatskolas informātikas skolotājs, Vidzemes Augstskolas mehatronikas students un robotikas entuziasts.
Jautājumus par semināru var uzdot, rakstot uz info@etwinning.lv (tematā norādot „eTwinning robotikas mācības”) vai zvanot uz 67358067.