Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina skolotājus piedalīties European Schoolnet tiešsaistes kursā par digitālo pratību un drošību internetā

15/04/2021  |  Pieteikšanās mācībām

European Schoolnet (EUN) mācību akadēmija aicina skolotājus piedalīties piecu nedēļu tiešsaistes kursā (MOOC) par digitālo pratību un drošību internetā, kas sākas jau 2021.gada 19.aprīlī!

Dzīvei tiešsaistē (mūsu ikdiena) ir daudz iespēju, kā arī daudz risku, no kuriem izvairīties. Lai nodrošinātu drošību tiešsaistē, izšķiroša nozīme ir tam, ka sabiedrība ir digitāli izglītota un ir informēta par riskiem.

Šis tiešsaistes kurss pētīs tiešsaistes tendences un jautājumus jaunās “COVID-19” realitātes kontekstā. Tas nodrošinās kursa dalībniekiem būtiskas zināšanas, padomus un rīkus, lai risinātu dažādus jautājumus, piemēram, informācijas un informācijas nepareizība, sazvērestības teorijas, tiešsaistes krāpšana (piemēram, pikšķerēšana, ļaunprogrammatūra un komercprogrammatūra), konta drošība, tiešsaistes privātums, priekšrocības un riski, kas saistīti ar straumēšanu, kā arī veselīgas tiešsaistes attiecības. Kopumā šis kurss dos dalībniekiem iespēju labāk izprast riskus un problēmas, ar ko jaunieši saskaras tiešsaistē. Dalībnieki apspriedīs stratēģijas jauniešu atbalstam un palīdzēs attīstīt drošu un atbildīgu rīcību tiešsaistē un bezsaistē. Tiks nodrošināts plašs resursu klāsts, ko var izmantot skolās, un dalībnieki tiks aicināti dalīties ar savu pieredzi, izaicinājumiem un panākumiem.

Mācību mērķi

  • Izprast priekšrocības un riskus, kas saistīti ar digitālajām tehnoloģijām un internetu pandēmijas kontekstā, jo īpaši saistībā ar bērniem un jauniešiem.
  • Izpētīt iespējas, ko sniedz internets, lai piekļūtu zināšanām, sazinātos un attīstītu prasmes un radošumu, kā arī kritiskās domāšanas prasmes.
  • Uzzināt par dažādām tiešsaistes problēmām, piemēram, dezinformāciju un krāpniecību, un kā atbalstīt bērnus un jauniešus, ja viņi saskaras ar šādām grūtībām.
  • Veicināt izpratni par to, cik svarīgas ir attiecības ar tehnoloģijām un internetu.
  • Veicināt izpratni par Better Internet for Kids (Labāks internets bērniem) un Insafe tīklu kā daļu no drošāka interneta centru tīkla Eiropā un saistītajiem resursiem.

Kursa moduļi

  • Kā pandēmija ir ietekmējusi dzīvi tiešsaistē?
  • Digitālā pratība un dezinformācija
  • Krāpšanas tiešsaistē
  • Veselīgas attiecības ar tehnoloģijām un internetu

Kurss ilgs 5 nedēļas, sākot ar 2021. gada 19.aprīli. Lai tajā piedalītos, jāreģistrējas European Schoolnet Academy. Kurss notiek angļu valodā. Pēc veiksmīgas dalības kursā dalībniekiem saņem European Schoolnet izdotu apliecinājumu par dalību. Kurss ir bezmaksas.

Informācijas un foto  avots: European Schoolnet Academy tīmekļa vietne

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi