Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina skolu komandas piedalīties akcijā „Netiķete – mani spēles noteikumi”

21/02/2022  |  Notikumi
Akcija

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros izsludina akciju „Netiķete – mani spēles noteikumi” un aicina pedagogus kopā skolēnu komandām  iesūtīt savus labākos tiešsaistes etiķetes paraugus, kurus radījuši galvenokārt skolēni mācību darba laikā, starptautiskajos projektos un /vai eTwinning projektos. Labāko un radošāko netiķešu izstrādātāji saņems mazas pārsteigumu balviņas.

Par akciju

eTwinning šī gada februārī un martā organizē dažādas aktivitātes pedagogu e-drošības un digitālo prasmju uzlabošanai. Kā viens no būtiskākajiem aspektiem, par ko pedagogiem diskutēt skolās  e-drošības kontekstā, ir  tiešsaistes uzvedības noteikumi, kuri sevī ietver digitālo uzvedību, e-saziņu, drošību un privātumu, kā arī autortiesību ievērošanu. Lai turpinātu izcelt tēmas aktualitāti un mudinātu pedagogus biežāk ar skolēniem diskutēt par uzvedību tiešsaistē, eTwinning organizē akciju, kuras mērķis ir identificēt dažādus labās prakses piemērus un apkopot pieredzes stāstus, noderīgas metodes un padomus no pedagogiem.

Akcijā var piedalīties jebkura veida un līmeņa izglītības iestāde, kura nodrošina izglītību bērniem un jauniešiem vecumā no 3 līdz 19 gadiem (pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestāde). Viens skolotājs var iesniegt vairākus pieteikumus.

Pieteikšanās

Lai piedalītos akcijā, pedagogam jāiesniedz netiķete, kuru galvenokārt veidojuši skolēni mācību procesa ietvaros.

  • Pieteikumi jāiesniedz ne vēlāk kā līdz 2022. gada 20. marta plkst. 24:00 elektroniski aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē https://ej.uz/anketa_netiketes_akcija.
  • Netiķete jeb tiešsaistes noteikumi var būt radīti mācību darba laikā, starptautiskajos projektus un /vai eTwinning projektos.
  • Pieteikumā augšupielādē netiķeti pdf, jpeg vai png formātā vai norāda saiti uz video YouTube vietni, kur netiķete ir publicēta.
  • Norādi informāciju par metodēm un pieredzi skolēnu iesaistīšanā netiķetes veidošanas procesā.

Ja iesniedz vairākus pieteikumus, katram pieteikumam jāizpilda jauna anketa. Uz uzvarētāju balvu var pretendēt vienu reizi, pat ja akcijā pieteiktas vairākas netiķetes. Akcijai iesniegtos video izvērtē aģentūras darbinieki.

Vērtēšanas kritēriji:

  • netiķetes saturs;
  • oriģinalitāte;
  • atbilstība tēmai;
  • mākslinieciskā kvalitāte.

Rezultātu paziņošana

Akcijas uzvarētāji tiks paziņoti 29. martā eTwinning tīmekļa vietnē http://www.etwinning.lv un popularizēti kā labās prakses piemēri eTwinning Latvija sociālajos tīklos, kā arī visi uzvarētāji saņems mazas pārsteigumu balviņas no eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta.

Jautājumus par konkursu var uzdot, rakstot uz e-pastu info@etwinning.lv. Atbilde tiks sniegta divu darba dienu laikā.

 

Attēla autors un avots: Tima Miroshnichenko no Pexels.com (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi