No 10. līdz 12. aprīlim Rīgā notiks starptautisks eTwinning seminārs, kuras mērķis ir atbalstīt skolotājus projektu metodes un eTwinning integrēšanā mācību procesā, lai skolēnos attīstītu pamatprasmes – lasītprasmi, rēķinpratību, digitālo pratību un kritisko domāšanu.
Seminārs notiek hibrīdformātā – klātienē pēc uzaicinājuma, bet vairākas sesijas būs pieejamas tiešsaistē arī plašākai auditorijai. Reģistrācija nav nepieciešama!
Pamatprasmes ir mūžizglītības un aktīvas pilsoniskās līdzdalības pamats, uz kurām balstās padziļināta mācīšanās un nodarbinātība (Eiropas Komisija, 2024). Saskaņā ar Eiropas Komisiju, šo prasmju attīstīšanai nepieciešamas inovatīvas pedagoģiskās pieejas, kas savieno mācības klasē ar reālās dzīves situācijām, nodrošinot kvalitatīvu un uz panākumiem vērstu izglītību. Kvalitatīvas agrīnās bērnības izglītības un aprūpes nodrošināšana ir lietderīgs ieguldījums turpmākajā izglītībā (Eiropas Komisija, 2024).
Projektu pieeja ir sevi pierādījusi kā efektīvu metodi, jo tā iesaista skolēnus aktīvā problēmu risināšanā, sadarbībā un praktiskās darbībās.
eTwinning, kā Erasmus+ programmas sastāvdaļa, piedāvā dinamisku platformu skolotājiem un skolēniem sadarbībai projektos visā Eiropā. Integrējot eTwinning ar projektu metodi, skolotāji var veicināt skolēnu pamatprasmju attīstību, vienlaikus stiprinot digitālo pratību, radošumu un kultūras izpratni. Skolēni sadarbojas, dalās idejās, veido izpratni un kopīgi īsteno projektus. Skolotāji diskutē, dalās labajā praksē un iedvesmojas cits no cita. Skolēni un skolotāji sadarbojas ar ārējiem partneriem, padarot mācību procesu jēgpilnu un saistītu ar reālo dzīvi.
Šī pieeju kombinācija ne tikai atbilst Eiropas izglītības mērķiem, bet arī dod skolēniem iespēju gūt panākumus savstarpēji saistītā pasaulē.
Vairāk par semināra mērķiem lasi semināra mājaslapā.
2025. gada 10.–12. aprīlis (laiki norādīti pēc Latvijas laika)
• 14.00–14.30 Semināra atklāšana
• 14.30–15.00 Runa “What is the point of learning?”, Ginta Kārkliņa
• 15.00–15.30 Runa “Enhancing digital competency in ECEC through STEAM activities”, Paula Valša (Paula Walshe)
12.aprīlis
• 10.15–11.15 Paneļdiskusija
• 11.15–11.45 Pauze
• 11.45–12.15 Runa “From projects to progress with eTwinning and cross-border teamwork”, Tatjana Polo (Tatiana Polo) un Konka Ramosa (Concha Ramos)
• 12.15–12.30 Semināra noslēgums
Attēla autors un avots: Nadezhda1906 no Getty Images, iegūts Canva.com.