Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicinām skolas piedalīties pirmajā Eiropas Rakstnieku dienā

28/02/2023  |  Notikumi
Atvērta grāmata ar pasaku varoņiem un roku, kura tur pildspalvu.

Eiropas Komisija (EK) šogad uzsāk jaunu iniciatīvu “Eiropas Rakstnieku diena”, lai veicinātu interesi par grāmatu lasīšanu, īpaši jauniešu vidū, kā arī atklātu Eiropas valodu un literatūras daudzveidību. Tā notiks 27. martā un turpmāk katru gadu – marta pēdējā pirmdienā.

Iniciatīva izveidota, lai atklātu skolēniem, ka literatūra var būt viens no veidiem, lai iepazītu Eiropas kultūras bagātību, kā arī veicinātu personisko izaugsmi un iesaisti sociālajos procesos.

Eiropas Rakstnieku dienā skolās plānota lasīšanas nodarbība. Skolas visā ES dalībvalstīs aicinātas organizēt lasīšanas nodarbības, uzrunājot rakstniekus vai sabiedrībā zināmas personības, kas lasītu priekšā izvēlēto grāmatu. Grāmatu saviem skolēniem var lasīt arī skolotājs. Lai veicinātu izpratni par grāmatu izdevniecības nozari un profesijām, skolām ir iespēja uzaicināt nozares pārstāvjus, kuri iesaistīti grāmatas rakstīšanas un izdošanas procesā, piemēram, rakstnieku, ilustratoru, tulku, redaktoru u.c.

Organizējot lasīšanas nodarbību, ieteicams pārdomāt pasākuma formātu un vietu, piemēram, skolas vai pilsētas bibliotēka, klase vai cita telpa. Vai vēlaties, lai jūsu viesis lasa visai skolai vai mazākās grupās? Varbūt jūsu skolēniem ir idejas, ko uzaicināt piedalīties lasīšanas nodarbībā? Šīs ir dažas svarīgas lietas, kas jāņem vērā, gatavojoties pasākumam.

Aicinām pēc pasākuma dalīties ar savu pieredzi, nosūtot EK uz e-pastu EAC-DAY-OF-THE-EUROPEAN-AUTHORS@ec.europa.eu īsu aprakstu par Eiropas Rakstnieku dienu jūsu skolā, kā arī pievienojot foto un/vai video.

Ja vēlaties iesaistīties šajā iniciatīvā, lūdzu līdz 6. martam nosūtiet e-pastu EK uz EAC-DAY-OF-THE-EUROPEAN-AUTHORS@ec.europa.eu.

Plašāka informācija par iniciatīvu pieejama EK mājaslapā.

Informācijas avots: VIAA

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi