Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aizvadīts pirmais eTwinning Skolu forums

28/06/2023  |  Notikumi
Auguma maisiņš ar eTwinning logo stāv uz galda.

Šīs gada 20. jūnijā Rīgā norisinājās Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning forums “eTwinning Skola” statusu ieguvušajām izglītības iestādēm no visas Latvijas. Forumā tikās gan pieredzējuši un mazāk pieredzējuši eTwinning pedagogi-projektu īstenotāji, gan izglītības iestāžu vadības pārstāvji, lai pilnveidotu savu izpratni par eTwinning Skolu misiju, pīlāriem un veidotu jaunas sadarbības starp skolām. Forums bija lieliska iespēja eTwinning Skolām satikties, tīkloties, kā arī dalīties savā pieredzē.

Forumu atklāja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktore Līga Lejiņa, kas klātesošajiem eTwinning Skolu pārstāvjiem pateicās par ieguldīto darbu projektu īstenošanā, starpskolu sadarbības veicināšanā un pedagogu profesionālās pilnveides organizēšanā iestādēs. Viņa aicināja iestādes dalīties ar paveikto, lai kopā varētu uzsākt jaunas sadarbības formas arī ārpus eTwinning. Tāpat foruma dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar JSPA administrētajiem Erasmus+ projektiem, kurus iespējas īstenot arī skolās – jaunatnes līdzdalības un jauniešu apmaiņas projekti.

Sadarbība starp skolām

Pasākuma pirmajā daļā pieredzējuši eTwinning projektu īstenotāji un izglītības iestāžu vadības pārstāvji aizpildīja savas skolas vizītkarti, kurā norādīja to, kas viņiem izdodas ļoti labi, ko citiem par viņiem vajadzētu zināt, ar ko viņi lepojas, ko pie viņiem var braukt skatīties, kā arī pie kā viņi gribētu piestrādāt un par kādu tēmu gribētu sadarboties. Pēc tam skolu pārstāvji tikās savā starpā, lai apspriestu un organizētu jaunas sadarbības iespējas.

Top jauni projekti

Foruma laikā pedagogiem bez pieredzes eTwinning projektu īstenošanā bija iespēja izmēģināt ātro versiju projektu plānošanai eTwinning vēstnieces Inetas Lielkalnes vadībā. Plānošanas sesijā tapa astoņas jaunas projektu komandas un tikpat daudz projektu ideju, kas apvienoja dažādus mācību priekšmetus un kompetences. Jaunās projektu idejas ietvēra ekoloģijas, mūzikas, uzņēmējdarbības, publiskās runas un uzstāšanās, ķīmijas, bioloģijas, kultūras un tradīciju tēmas.

Daļa izglītības iestāžu jau darbojas aktīvi un tajās ir pieredzējuši eTwinning projektu īstenotāji, tāpēc jauno projektu ideju autoriem pasākuma laikā bija iespēja iegūt papildus atgriezenisko saiti. Arī vēlāk viņiem būs iespēja konsultēties pie saviem kolēģiem, kas ir liela priekšrocība tiem pedagogiem, kuri strādā eTwinning Skolās. Savukārt pedagogus, kuri ir gatavi darboties un šāda atbalsta izglītības iestādē nav, mēs rekomendējam ieskatīties mūsu sagatavotajos materiālos – pirmā projekta palīdzības komplekts skolām un pirmā projekta palīdzības komplekts pirmsskolām. Neaizmirsti, ka vienmēr vari sazināties arī ar eTwinning vēstniekiem, kuri labprāt atbildēs uz taviem jautājumiem!

eTwinning Skolu pīlāri

eTwinning Skolas savu statusu iegūst pierādot, ka skolas ikdienā tiek īstenoti un turpmāk tiks izmantoti visi pieci eTwinning Skolu pīlāri – dalīta līderība, sadarbība, skolēni kā pārmaiņu virzītājspēks, eTwinning Skolas kā paraugs citiem un eTwinning Skolas kā iekļaujošas un inovatīvas mācību organizācijas. Ne mazāk svarīga ir arī edrošība, tāpēc šis ir sestais, neoficiālais, pīlārs eTwinning Skolām.

eTwinning Skolu plakāts

Foruma laikā visiem klātesošajiem pedagogiem bija iespēja konstruktīvi diskutēt par šiem pīlāriem, lai saprastu, ko katrs jau dara, ko plāno darīt nākotnē un kāds atbalsts ir nepieciešams no eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta. Šīs diskusijas rezultāti palīdzēs plānot turpmākās aktivitātes pedagogiem un eTwinning Skolām.

Aprakstīta papīra lapa Aprakstīta papīra lapa

Skatīt galeriju

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi