Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Attālināto mācību laika īsteno starptautiskus sadarbības projektus

28/05/2020  |  Aktuāli izglītībā

2020.gada 1.aprīlī tiešsaistē satikās skolotāji no Latvijas, Ukrainas un Vācijas, lai iepazītos savā starpā un uzsāktu tiešsaistes kursu “Starptautisku projektu organizēšana par skolēnu pašvadītu mācīšanos un sadarbību tiešsaistē”.

Pirmajās divās tiešsaistes tikšanās reizēs skolotāji izpētīja piedāvātās tēmas, sadalījās interešu grupās un tad plānoja savu projekta ideju. Laika posmā no 3.aprīļa līdz 13. maijam skolotāji kopā ar skolēniem īstenoja izplānotās projekta idejas. Satiekoties pēdējā tiešsaistes tikšanās reizē, skolotāji stāstīja par paveikto un dalījās ar saviem novērojumiem, atziņām un ieguvumiem.

Tiešsaistes kursa laikā tika īstenoti 4 projekti un visi īstenotie projekti bija cieši saistīti ar esošo situāciju Eiropā.

Through my window

Projekta laikā skolēni iepazina paši savas emocijas šajā trauksmes pilnajā laikā, dalījās tajās ar citiem un rādija citiem ainas, ko var redzēt pa savas istabas logu. Skolēni pievērsās tam, kā viņi jūtas, kad nevar iet uz skolu, nevar satikt savus klasesbiedrus un nevar iet ārā. Skolēniem bija arī iespēja dalīties ar savas valsts Lieldienu svinēšanas tradīcijām un to, kā viņi svin Lieldienas šajās situācijā.

Online and Healthy

Skolēni iepazina, kā COVID-19 situācija ietekmējusi viņu – garīgo, fizisko, emocionālo un finansiālo veselību, kā arī to, kā šī situācija ietekmējusi apkārtējo vidi, dabu un darba tirgu. Skolēni savstarpēji dalījās ar dažāda veida uzdevumiem, kuri sekmētu viņu veselību.

We can still do it! E-learning in times of corona

Skolēni dalījās pieredzē par to, kā COVID – 19 ietekmējis viņu ikdienu un salīdzināja situāciju visās trīs valstīs. Skolēni dalījās savā starpā ar IKT rīkiem, kurus viņi izmanto mācībām un to, kā mācību process norit viņu valstīs. Strādājot kopā, skolēni izveidoja e-gŗāmatu ar kopīgi uzrakstītu stāstu par COVID-19 vīrusu.

Corona helped us teach digitally

Skolēni dalījās pieredzē par to, kā COVID-19 ietekmējis viņu ikdienu to, kā mācību process norit viņu valstīs. Skolēni iepazina dažādus IKT rīkus un stāstīja par savu valsti citas valsts skolēniem.

Tiešsaistes kursu sekmīgi pabeidz 21 skolotājs. 13.maija noslēguma tikšanās reizē skolotāji atzina, ka īstenotie projekti palīdzējuši skolēniem saprast, ka viņi nav vieni šajā situācijā. Projekti palīdzējuši arī atspēkot vairākas viltus ziņas, kuras skolēni bija lasījuši sociālajos tīklos.

Darbošanās projektos palielinājusi skolēnu motivāciju un vēlmi mācīties. Visi skolotāji atzina arī to, ka šī bija ļoti vērtīga pieredze gan viņu skolēniem, gan skolotājiem pašiem, jo daudzas ieceres izdevās labāk, nekā bija domājuši.

Attēls: projekta “We can still do it! E-learning in times of corona” attēls (Sylvia Hüneke)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi