Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Baltijas valstu un Somijas eTwinning vēstnieku mācības Helsinkos

03/06/2019  |  Pieredzes stāsti

Šī gada maijā Baltijas valstu un Somijas eTwinning vēstnieki tikās seminārā Helsinkos, kur piedalījās skolotāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas. Mācībām bija definēti divi pamatmērķi – apgūt metodes lai attīstītu spēju domāt, analizējot nākotnes prognozes Futures literacy, kā arī padziļināti iepazīties ar izdaudzināto Somijas izglītības sistēmu.

Vēstniekiem bija iespēja izanalizēt savu līdzšinējo sadarbību un atrast tās vājos un stipros punktus. Pēc grupu analīzes, skolotāji turpināja darbu Somijas “Nākotnes skolas” līdzdibinātāja Otto Tahkapā (Otto Tähkäpää) vadībā un nodarbības laikā apguva prasmes, kā iemācīties plašāk novērtēt izglītības potenciālos attīstības scenārijus un arī pašiem tādus izveidot. Pēc nodarbības skolotāji kopā ar nacionālajiem atbalsta dienestiem izvirzīja mērķus, ko sasniegt rīkojot turpmākās vēstnieku mācības.

Lai informācija tiktu kvalitatīvi vizualizēta, skolotāji apguva rīku ThingLink, ar kura palīdzību radīja interaktīvas fotogrāfijas. Tām var pievienot dažādus papildus elementus, piemēram, video, piezīmes vai saites.

Nozīmīgu mācību daļu skolotāji veltīja Somijas izglītības sistēmas analīzei. Skolotāji iepazinās ar modeļiem, kas izmantoti, lai sastādītu skolotāju darba grafiku un aprēķinātu atalgojumu Somijā. Tāpat, Baltijas vēstnieku delegācija devās organizētā vizītē uz Mankkaan skolu Espoo, kur skolotājiem bija iespēja piedalīties mācību gada noslēguma nodarbībās.

Espoo skolā delegācija augstu novērtēja mājturības un tehnoloģiju kabinetu pilnvērtīgo aprīkojumu, taču bija pārsteigti, ka skolēniem ir iespēja pa skolu staigāt zeķēs vai plānās čībiņās. Kopumā tehniskais nodrošinājums skolā ir ļoti līdzīgs tam, kāds ir pieejams Latvijas skolās, taču pastāv dažādas interesantas nianses skolas noteikumos, piemēram, stundu laikā klašu durvis tiek aizslēgtas un pusdienas pārtraukumā aizliegts ēdot paralēli lietot mobilo tālruni.

Par skolotāju darbu stundās gan izdevās pārliecināties tikai pēc savstarpējām sarunām, jo semestra noslēgumā mācību materiāli jau bija nodoti un nopietnas stundas vairs nenotika. eTwinning vēstniekiem šī bija lieliska iespēja iegūt labo praksi, ko pārnest arī uz savām skolām, kā arī labāk sagatavoties, lai pielāgotos dažādām nākotnes prognozēm.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi