Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Cēsu Jaunās pamatskolas skolotājs vada nodarbības eTwinning konferencē Ukrainā

18/12/2019  |  Notikumi

Šī gada novembrī Kijevā notika Ukrainas eTwinning Plus Nacionālā konference, kas pulcēja labākos Ukrainas skolotājus un skolu vadības pārstāvjus. Jau vairākus gadus pēc kārtas pasākumā nodarbības vada arī kāds no Latvijas eTwinning skolotājiem, šoreiz – Cēsu Jaunās pamatskolas skolotājs, Vidzemes augstskolas mehatronikas students Andris Jenerts, kura vadībā Latvijas un arī Eiropas skolotāji apguvuši 3D modelēšanu, virtuālās realitātes rīkus, veidojuši spēles Minecraft vidē un būvējuši Arduino robotus.

Andris konferencē Ukrainas skolotājiem vadīja divas radošās darbnīcas par Google (īpaši Google Science Journal) rīkiem eTwinning projektu īstenotājiem. Darbnīcas galvenais mērķis bija rosināt Ukrainas skolotājus iesaistīt tehnoloģijas STEAM priekšmetu apgūšanā. Tiesa uz abām darbnīcas norises reizēm lielākoties ieradās angļu valodas skolotāji, jo tie mazāk nobijušies no tā, ka darbnīca notiek angļu valodā. Līdz ar to bija divi lieli izaicinājumi – runāt par STEAM ar angļu valodas skolotājiem un diezgan apjomīgu, nedaudz tehnisku darbošanos saspiest 1.5 h ilgā darbnīcā.

Patiesībā bažas tika izkliedētas jau pirmajās minūtēs, jo tikpat kā visi skolotāji bija gatavi līdzdarboties, palīdzēt viens otram un izmēģināt visu, ko es viņiem biju gatavs sniegt. Turklāt darbnīcas beigās nāca klajā ar ārkārtīgi interesantām idejām, piemēram, kā krāsu nosaukumus var mācīt ar skaņas palīdzību, kā jauniešus rosināt domāt par skaņas piesārņojumu starpbrīžos, u.c.

“Kopumā atgriežos Latvijā gan ar labi padarīta darba sajūtu, gan iedvesmu par to, cik ļoti skolotāji ir gatavi sadarboties savā starpā un starp priekšmetiem.” pasākumu komentē pats Andris.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi