Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Daugavpils Universitātes pedagoģijas studenti tiekas ar eTwinning Nacionālo atbalsta dienestu

24/10/2023  |  Notikumi
Studenti skatās datorā uz galda.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros 2023. gada 20. oktobrī sadarbībā ar Daugavpils Universitāti organizēja tiešsaistes tikšanos, kuras laikā topošie pedagogi iepazinās ar eTwinning un tā piedāvātajā iespējām. Studenti ieguva gan teorētiskas zināšanas par starptautiskiem tiešsaistes projektiem, gan paši izmēģināja radīt un attīstīt projektu idejas. Tikšanos vadīja eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta pedagoģijas eksperte Liene Millere.

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības un mācību, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. eTwinning var iesaistīties gan esošie, gan topošie pedagogi, kuri projektu metodi vēlas izmantot savā mācību darbā. Ne visi Latvijas pedagogi ir dzirdējuši par eTwinning, tāpēc Daugavpils Universitāte sadarbojās ar eTwinning nacionālo atbalsta dienestu, organizējot informatīvu tikšanos.

Par tikšanos

Tikšanās sākumā Liene Millere iepazīstināja studentus ar eTwinning un to,  kādas iespējas eTwinning piedāvā augstskolām un pedagoģijas studentiem. Nākamais solis bija iepazīt eTwinning projektu vērtēšanas kritērijus un kvalitatīva eTwinning projekta plānošanas posmus, kā arī to, kā vieglāk iekļaut eTwinning projektus mācību saturā. Tālāk studentiem bija iespēja iepazīt piecus projektus – labās prakses piemērus: “STEAM With Fairy Tales”, “Change the Game Yourself”, “Viena zeme, vieni  ļaudis, nav vienāda valodiņa”, “Rokasgrāmata skolotājiem, skolēniem un sliņķiem par siltumu”, “Pogas ceļojums”. Tikšanās noslēgumā dalībnieki tika sadalīti astoņās grupās, kurās kopīgi plānoja savas eTwinning projektu idejas. Radītās idejas bija ļoti interesantas un ietvēra dažādus vecumposmus. Lūk dažas no tām:

  • “Pamosties ar prieku”, kurā pirmsskolas bērni mācās veselīgi pamosties pēc diendusas pirmsskolā, izmantojot rotaļas, dziesmiņas un citus paņēmienus.
  • “Pirmie soļi angļu valodā” – sākumskolas bērni iepazīst angļu valodas skaņas un burtus, kā arīiemācās projektu partneriem pateikt pirmās frāzes un teikumus angļu valodā.
  • “Drošība un sabiedrība”, kurā bērni apzina draudīgas situācijas un uzzina, kā tādās rīkoties, kā arī mācās saviem skolas biedriem un skolotājiem veselīgi komunicēt savas vajadzības un robežas skolas ikdienā.
  • “Rotaļu tirdziņš”, kurā skolēni iepazīst dažādas rotaļas un iemāca citiem savas mīļākās rotaļas.
  • “Pirmsskolas māju kafejnīca”, kurā bērni radoši darbosies, klās galdu, gatavos, griezīs augļus, kopīgi sadarboties un palīdzēs viens otram, laimācītos par veselīgu uzturu, paši iemācītos gatavot un sagaidīt viesus, kā arī galda etiķeti.
  • “Emociju atpazīšana” – bērni rāda un mēģina atpazīt draugu emocijas un pilda dažādus uzdevumus saistībā ar emocijām. Rezultātā top īsa, pamācoša filmiņa bērniem par emocijām dzīvē un digitālajā vidē.
  • “Zīmju valoda” – bērni iepazīst cilvēkus, kuri saziņai izmanto zīmju valodu un iemācās dažādus vārdus un frāzes zīmju valodā.

  Kas ir eTwinning?

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības un mācību, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. eTwinning reģistrējušies aptuveni 1 055 000 skolotāju, no kuriem 7500 ir Latvijas skolotāji. Informācija par citiem eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.

Attēla autors un avots: Fox no Pexels.com

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi