Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Eiropas eTwinning balvas ieguvēji no Daugavpils viesojas Lielbritānijas vēstniecībā Latvijā

01/12/2017  |  Notikumi

Trešdien, 30.novembrī, Eiropas eTwinning angļu valodas balvas ieguvēji – Daugavpils Saskaņas pamatskolas projekta “Green Mission” skolēni kopā ar skolotāju un eTwinning vēstnieci Natāliju Karpenko devās vizītē uz Lielbritānijas vēstniecību Latvijā, kur tikās ar Lielbritānijas vēstnieku Kītu Šenonu. Pasākumā piedalījās arī Britu padomes Latvijā pārstāve Agnese Kriķe, kā arī Latvijas eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta pārstāvji.

Skoti atzīmē Svētā Andreja dienu

30.novembrī Lielbritānijā atzīmē Skotijas patrona Sv.Andreja dienu. Vēstnieks nāk no Edinburgas, tāpēc par godu Skotijas svētkiem viņš bija ģērbies nacionālajā tērpā. Izrādās, skotu un latviešu tērpu dizaini ir līdzīgi – vēstnieks uzreiz pamanīja sarkani rūtotās detaļas Daugavpils skolēnu formas tērpos. Viņi pavisam nejauši “piemērojušies” skotu svētkiem. Atšķirībā no latviešu tradicionālajiem tērpiem, skotu nacionālā apģērba krāsas un dizainu nosaka piederība konkrētai ģimenei, nevis reģionam vai novadam.

Vēstnieks ar lepnumu skolēnus iepazīstināja ar skotu tradīcijām, kā arī izstāstīja par savām dzīves gaitām, un skolēni, lai gan kautrīgi, uzdeva jautājumus pa dažādām tēmām. Skolēni ar interesi klausījās vēstnieka stāstītajā par darba pieredzi dažādās pasaules valstīs – Mozambikā, Francijā, Lielbritānijā, Moldovā un Lietuvā. Vēstnieks savukārt interesējās par pamatskolas īstenoto projektu, skolēnu brīvā laika aktivitātēm, skolas ikdienu un nākotnes plāniem. Viņš atzinīgi novērtēja skolēnu sasniegumus projektā, kā arī novēlēja iegūtās prasmes izmantot arī turpmākajā dzīvē.

Britu padome projektu apbalvo ar Eiropas eTwinning angļu valodas balvu

Viens no iemesliem, kāpēc skolēni apciemoja tieši Lielbritānijas vēstniecību, meklējams skolas īstenotajā eTwinning projektā “Green Missions”, kas 2016.gadā ieguva eTwinning Nacionālo balvu, bet šī gada oktobrī Eiropas konferencē Maltā Britu padomes pārstāvji projektam pasniedza Eiropas eTwinning angļu valodas balvu. Liels paldies Lielbritānijas vēstniecībai un Britu padomei Latvijā, kas atsaucās mūsu aicinājumam un sirsnīgi uzņēma šajā svētku dienā!

Par projektu “Green Missions”

Jau vairākus gadus Daugavpils Saskaņas pamatskola ir Eko skola. Pildot „zaļās misijas”, projektā “Green Missions” skolēni vecumā no 9 līdz 11 gadiem dažādos mācību priekšmetos kopā ar vienaudžiem no Grieķijas, Polijas un Lielbritānijas mācījās šķirot atkritumus un pārstrādāt tos, meklēja informāciju par enerģijas veidiem, diskutēja par veselīgo dzīvesveidu, svinēja Zemes dienu, tādējādi vairāk izprotot apkārtējās vides jautājumos. Projekts aktīvi iestājas par globālo domāšanu attiecībā uz dabu un apkārtējās vides aizsardzību ikdienas skolas dzīvē. Projekts ir izcils piemērs, kā tiešsaistē organizēt skolēnu sadarbību.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi