Eiropas Komisija aicina pedagogus no šī gada 5. decembra līdz 21. decembrim piedalīties tiešsaistes kursā par stresa samazināšanu, pašregulācijas prasmēm, elastīgumu un labjūtību (wellbeing). Šis kurss ir trešais un noslēdzošais kursu sērijā par dažādu svarīgāko dzīves prasmju attīstīšanu.
Mēs dzīvojam pasaulē, kurā dominē paaugstināts stresa līmenis. Ne tikai pedagogi cīnās ar stresu, bet arī skolēni piedzīvo dažādas stresa situācijas. Negatīvas situācijas mājās, skolās, krasas pārmaiņas sabiedrībā, kā arī pozitīvas pārmaiņas var radīt stresu bērnos. Spēja pārvaldīt stresu ir svarīga prasme, jo tā ietekmē mūsu ķermeni un veselību, mūsu attiecības, sniegumu un produktivitāti, kā arī var novest pie ilgākas, laimīgākas dzīves.
Pašregulācija, elastība un labklājība ir trīs kompetences, kuras apskatīs šajā kursā, lai varētu kļūt par paraugu saviem skolēniem un mācītu viņiem pārvaldīt stresu un uzlabot akadēmisko sniegumu, uzvedību un dzīvi.
Kurss “Skolēnu psiholoģiskās noturības veidošana, attīstot sociālās kompetences” ir otrais no kursu sērijas, kurā pēta dažādas “LifeComp” jomas. Eiropas Komisija (EK) ir izstrādājusi konceptuālu ietvaru “LifeComp” nozīmīgākajām dzīves kompetencēm, ko ņemt vērā, veidojot mācību programmu un aktivitātes.
Tēma: “Healthy School Life – Reducing Stress in Schools”
Norises laiks: 5.12.2022. – 21.12.2022.
Kursa ilgums: 2 nedēļas un 2 dienas
Kursa apjoms: 8-10 stundas
Darba valoda: angļu
Mērķauditorija: Visu mācību priekšmetu skolotāji, neatkarīgi no skolēnu vecuma.
Šis kurss ir daļa no sērijas. EU Academy tīmekļa vietnē pieejami tiešsaistes kursi par:
Visus kursus iespējams apmeklēt patstāvīgi sev piemērotā laikā.
Pieteikties tiešsaistes semināram ir iespējams visiem interesentiem ar piekļuvi Academy EU platformai. Lai piekļūtu platformai, ir jāizveido EU Login konts, ja tāds vēl nav. Pamācība, kā izveidot EU Login kontu. Pēc veiksmīgas dalības kursā dalībniekiem saņem apliecinājumu par dalību un žetonu. Kurss ir bezmaksas.
Informācijas avots: European School Education portāls
Attēla autors un avots: Prasanth Inturi no Pexels.com (Creative Commons licence)