Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties EK tiešsaistes kursā par pieteikšanos Erasmus akreditācijai

20/12/2022  |  Pieteikšanās mācībām
Jauna sieviete uz dīvāna ar datoru klēpī veic pierakstus burtnīcā.

Aicina skolu, profesionālo un interešu izglītības iestāžu pārstāvjus piedalīties informatīvā tiešsaistes kursā par Erasmus akreditāciju, kas var palīdzēt ieinteresētajām iestādēm iegūt papildus informāciju par pieteikšanās procesu. Kurss ir bezmaksas.

Par kursu

Katru gadu Eiropas Savienība finansē tūkstošiem mobilitāšu un profesionālās pilnveides aktivitāšu skolotājiem un citiem skolu darbiniekiem. Potenciālie finansējuma saņēmēji var pieteikties Erasmus akreditācijai, kas piešķir iestādēm vienkāršotu piekļuvi galvenajām 1. darbības (Key Action 1) finansēšanas iespējām saskaņā ar Erasmus+ programmu (2021. –2027. gads).

Erasmus akreditācija ir instruments izglītības iestādēm, profesionālajām izglītības iestādēm, jaunatnes centriem, interešu izglītības iestādēm u.c., kas ir ieinteresēti starptautiskā sadarbībā. Erasmus akreditācijas piešķiršana apstiprina, ka pieteikuma iesniedzējs ir izstrādājis plānu, lai īstenotu augstas kvalitātes mobilitātes pasākumus kā daļu no plašākiem centieniem attīstīt savu iestādi.

Akreditācija:

  • sniedz iespēju vienkāršotā kārtībā pieteikties atbalstam mobilitātes projektiem;
  • apliecina organizācijas plānu īstenot augstas kvalitātes mobilitāti kā organizācijas attīstības pasākumu kopuma sastāvdaļu;
  • paredzēta, lai rosinātu organizācijas stratēģiski plānot mobilitāti organizācijas attīstības veicināšanai;
  • ietver kvalitātes standartus, kas jāievēro akreditētajām organizācijām;
  • akreditācija nav obligāta prasība dalībai Erasmus+ programmā. Organizācijas varēs iesniegt pieteikumus mobilitātes projektu finansējumam arī ierastajā kārtībā saskaņā ar programmas vadlīnijās noteikto.

Kurss noderēs, lai:

  • apgūtu akreditācijas pamatprincipus,
  • uzzinātu par ieguvumiem Erasmus akreditācijas jaunajā finansējuma programmā,
  • izprastu, kā pieteikties akreditācijai,
  • sāktu veidot savas organizācijas Erasmus plānu.

Kurss veidots tā lai katrs dalībnieks varētu sekot līdzi savā tempā. Kursa kopējais laiks aizņems mazāk par piecām stundām. Piedalīšanās kursā nesniedz priekšrocības, lai saņemtu akreditāciju, kā arī kursā noradītā informācija attiecībā uz pieteikumiem var mainīties. Galvenais informācijas avots ir Ersamus+ tīmekļa vietne un Nacionālā aģentūra.

Īsumā par kursu

Tēma: Self-paced course: Erasmus Accreditations – a New Path to Mobility
Kursa apjoms: līdz 5 stundām
Darba valoda: angļu
Mērķauditorija: pedagogi, pedagoģijas pasniedzēji, profesori, pedagoģijas studenti

Kā piedalīties?

Pieteikties tiešsaistes kursam ir iespējams visiem interesentiem ar piekļuvi European School Education platformai vai EU Academy. Lai piekļūtu platformai, ir jāizveido EU Login konts, ja tāds vēl nav. Pamācība, kā izveidot EU Login kontu.  Pēc veiksmīgas dalības kursā dalībniekiem saņem apliecinājumu par dalību kursā, uz kura ir norādīts kursa sasniedzamie rezultāti un mācībās pavadītais stundu apjoms. Kurss ir bezmaksas.

 

Informācija no: European School Education Platform un Erasmus+ tīmekļa vietne

Attēla autors un avots: Ivan Samkov no Pexels.com

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi