Šogad Jelgavas Valsts ģimnāzijā, kā jau katru gadu notika Latvijas Fizikas skolotāju konference, kur tikās fizikas pedagogi no visas Latvijas. Šī tradīcija satikties un apmainīties domām, dalīties pieredzē, uzzināt jaunus atklājumus notika jau divdesmit piekto reizi.
Konferencē piedalījās arī fizikas skolotājas un eTwinning vēstnieces Ineta Lielkalne un Laila Vibornā, lai vadītu darbnīcu “Eksperimentāli uzdevumi fizikā un eTwinning projektos”.
Sākumā interesenti tika iepazīstināti ar eTwinning piedāvātajām iespējām: vebināri, kursi, saziņas iespēja ar kolēģiem no citām valstīm. Daudzi no fizikas pedagogiem par to nebija dzirdējuši. Īpašs uzsvars darbnīcas laikā tika likts uz eTwinning projektiem. Vispirms izstāstot, kā īstenot caur eTwinning projektiem starppriekšmetu saikni un kādiem kritērijiem tam jāatbilst. Veidojot šādu projektu ir jāiekļauj 5 kritēriji: pedagoģiskā pieeja, sasaiste ar mācību saturu, sadarbība starp partnerskolām, IKT lietojums un rezultātam jābūt izmērāmam, mērķtiecīgam un sasniedzamam.
Un, protams, tika rādīti realizēto projektu piemēri, kas ietver sevī fizikas mācīšanu un projektu metodi. Skatoties piemērus, kopīgi radās arī jaunas idejas, kā savienot fizikas uzdevumus un eTwinning projektus.
Darbnīcas laikā skolotājiem tika piedāvāts iejusties 8.-9.kl. skolēnu lomās un izpildīt vairākus praktiskos uzdevumus fizikā, kas ņemti no jau realizētiem eTwinning projektiem. Kolēģi bija atsaucīgi un ar aizrautību ķērās pie darba: locīja un lidināja lidmašīnas, noteica savu un lidmašīnas kustības ātrumu, mēģināja atklāt, kāda koka klucīši ir doti, nosakot dažādas koksnes blīvumu un pārbaudīja, cik daudz ūdens iesūc sevī pampers.
Ļoti ceram, ka iedrošinājām kādu fizikas skolotāju, pamēģināt īstenot eTwinning projektu.
eTwinning vēstnieces Ineta Lielkalne un Laila Vibornā