Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Emociju regulācija un uzvedības problēmas – vebinārs pirmsskolu pedagogiem

21/12/2022  |  Pieteikšanās mācībām
Maz bērns, spēlējoties satvēris krasainus klučus un pacēlis tos virs galvas.

eTwinning Nacionālais atbalsta dienests aicina pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, vadību un citus interesentus šī gada 18. janvārī plkst. 18.00 piedalīties bezmaksas vebinārā “Kā tikt galā ar emocijām pirmsskolā?”, kura galvenās tēmas būs emociju regulācija un uzvedības problēmas pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākumā ar noderīgu informāciju un piemēriem dalīsies Baiba Kalnciema, psiholoģe (Mg.Psych.), pedagoģe (Mg.Paed.), (PhD can.), apzinātības programmas īstenotāja bērniem Latvijā un grāmatas “Kāpēc esmu uztraucies?” autore.

Par vebināru

Šobrīd daudziem vecākiem, psihologiem, izglītības iestādēm un to pedagogiem ir liels izaicinājums risināt dažādo bērnu uzvedību. It sevišķi uzvedības grūtības tiek novērotas to bērnu vidū, kurus raksturo impulsīva un antisociāla uzvedība, konflikti, verbāla un fiziska agresija, zems emocionālais briedums, zemi empātijas rādītāji, viduvējas saskarsmes spējas ar vienaudžiem, un tas ir cieši saistīts ar trauksmi un emociju regulācijas grūtībām.

Skolotāji ir nākamie nozīmīgie cilvēki aiz vecākiem, kuru rīcība un attieksme virza indivīdu attīstību pozitīvi vai negatīvi. Nedrīkst aizmirst, ka skolotāja paraugs, sākot no pirmsskolas vecuma, ir pat nozīmīgāks par vecāka paraugu, tādēļ tas ir izšķirošs gan attieksmes veidošanā pret mācīšanos, gan pret sevi kā cilvēku, kurš mācās.

Skolotājs, kurš cenšas izprast bērnu emocijas: skumjas, prieku, dusmas, bailes, raizes u.tml., atbalstīt bērnu sociālās aktivitātes, ar atzinību apstiprināt šo aktivitāšu veiksmes. Šāds skolotājs ļauj bērniem justies mīlētiem, atbalstiem, nozīmīgiem, ļauj izjust, ka skolotājs strādā viņu labā.

Šajā seminārā psiholoģe sniegs gan teorētisku, gan praktisku ieskatu dažādos vingrinājumos, paaugstinot skolotāja efektivitāti, apgūstot profesionālās metodes un attīstot tādas personības iezīmes kā empātiju un starp personu saskarsmes prasmes. Nodarbību laikā katram būs iespēja praktiski piedzīvot apzinātībā balstītas sajūtas, kas palīdz izprast sevi dziļāk, regulēt emocijas un mazināt trauksmi, jo tikai pieredzot paši, mēs varam dot citiem.

Pieteikšanās

Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa. Aizpildot vebināra reģistrācijas anketu, dalībnieks saņems e-pastu ar apstiprinājumu un saiti uz vebināru. Saite ir aktīva tikai vebināra norises laikā. Vebinārs tiks straumēts arī Latvijas eTwinning Facebook lapā.

Vispārīgi par pasākumu

Tēma: “Kā tikt galā ar emocijām pirmsskolā?”
Laiks:
2023.gada 18.janvāris plkst. 18:00 – 19:30
Norises vieta: tiešsaistes platforma ZOOM
Nepieciešamais aprīkojums: dators/ viedierīce ar pieslēgumu internetam, stabils interneta savienojums
Darba valoda: latviešu
Maksimālais dalībnieku skaits: 100 (Facebook straumēšanā bez ierobežojumiem)

Vebinārs tiks ierakstīts, video ieraksts tiks publicēts YouTube un Latvijas eTwinning tīmekļa vietnes sadaļā “Vebināru ieraksti”.

 

Attēla autors un avots: Polesie Toys, publicēts Pexels.com (Creative Commons licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi