Pārmaiņas ne vienmēr ir vieglas, tās var šķist biedējošas un dažreiz pat nepārvaramas. Kas vienam liekas nieks, citam sagādā lielas grūtības. Mums katram ir savas stiprās puses un reizes, kad nepieciešama palīdzība. Tieši tāpēc eTwinning Nacionālais atbalsta dienests strādā pie noderīgu materiālu izveides, lai palīdzētu tieši tev! Apgūsti Eiropas Skolu izglītības platformu (ESEP) sev ērtā veidā un laikā, kā arī nesatraucies, ja kaut kas nesanāk un procesa laikā apjūc! Atceries, ka vienmēr vari lūgt palīdzību savai atbalsta dienesta komandai!
Šajā rakstā ir apkopotas pamācības un norādīti noderīgi padomi, lai izvairītos no visbiežāk sastopamajām kļūdām. Rūpīgi iepazīsties ar materiālu un iepazīsti jauno platformu!
Šī gada martā lūdzām jūs izveidot EU Login kontu. EU Login ir Eiropas Komisijas tīmekļa vietņu autorizācijas sistēma. Ja sekoji pamācībai, kura pieejama etwinning.lv tīmekļa vietnē, tev nevajadzētu rasties problēmām. Pie reģistrācijas pamācības zemāk vari arī apskatīt EU Login izveidošanas pamācību.
Ņemot vērā, ka eTwinning pārstāvjiem gan nacionālā, gan Eiropas līmenī nav iespēja administrēt tur izveidotos kontus, turpmāk aizmirstu vai nozaudētu paroļu atgūšana jāveic, sazinoties ar Eiropas Komisijas Centrālās palīdzības dienestu vai atiestati paroli pats. Zemāk redzams, kā izskatīsies paziņojums par nepareizi ievadītu paroli, ko vari nomainīt, spiežot uz “to atiestati šeit” (iezīmēts ar sarkanu).
Kad esi nonācis līdz reģistrācijai pašā platformā, ir ļoti svarīgi izprast savu situāciju, pirms turpini. Izvēlies vienu no zemāk norādītajiem scenārijiem!
Esmu reģistrējies etwinning.net un man ir aktīvs profils vai man ir neaktīvs profils (profils nav anonimizēts). | Nekad neesmu reģistrējies etwinning.net vai mans profils ir anonimizēts. |
|
|
Noskaties video pamācību reģistrēšanās procesam.
Ja vēlies veikt izmaiņas savā profilā, šajā pamācībā parādīts, kā to izdarīt. Video beigās arī parādīts, kā nomainīt savu vārdu un uzvārdu jaunajā platformā. Atceries! Savu vārdu un uzvārdu norādi latviešu valodā, kā tas parādās dokumentos!
Skolotāji nereti maina izglītības iestādes, kurās strādā, tāpēc ik pa laikam noderēs pamācība, kā pievienot jaunu skolu savam profilam un kā noņemt skolas, kurās vairs nestrādā. Ieskaties pamācībā zemāk!
Jaunajā platformā skolotājiem ir iespēja pievienot skolu savam profilam, bet nepieteikties ar to eTwinning. Tas nozīmē, ka skolotājs nevarēs ar šo skolu reģistrēt projektus. Ja tā ir vienīgā skola viņa profilā, skolotājs nevarēs arī piekļūt eTwinning videi. Kā zināt, vai esi ar skolu pieteicies eTwinning un kā ar šo skolu pievienoties eTwinning? Atrodi skolu savā profilā, ja informācijas lodziņā zem skolas redzi “eTwinning validation status: Non eTwinning”, tas nozīmē, ka neesi ar šo skolu pieteicies eTwinning. Nospied uz trīs punktiņiem pie skolas nosaukuma, pēc tam – “Apply for eTwinning”. eTwinning atbalsta dienests saņems Tavu pieteikumu un to izskatīs. Pie pozitīva rezultāta varēsi turpmāk ar šo skolu darboties eTwinning!
Visbeidzot – jaunie projekti. Projektu reģistrēšana jaunajā eTwinning vidē ir iespējama, kā arī ir iespējams projektam pievienot partnerus no citām iestādēm. Projektu reģistrēšanas princips nav mainījies – vispirms ir jāpievieno persona savam kontaktu sarakstam, bet pēc tam jādodas reģistrēt projektu! Noskaties pamācību zemāk!
Jaunus partnerus projektam vari pievienot pēc tam, kad projekts ir reģistrēts. Atver projektu, kuram vēlies pievienot partnerus, nospied sadaļu “Members” jeb dalībnieki un nospied pogu “Invite members”! Ja cilvēks, kuru vēlies pievienot, būs tavā kontaktu sarakstā, varēsi viņu uzaicināt pievienoties projektam.
Dažreiz problēmas ir lielākas, nekā mēs katrs spējam tikt galā. Nopietnu problēmu risināšanas gadījumā telefona sarunas vai gari e-pasti var būt par sarežģītu, lai efektīvi rastu risinājumu, tāpēc Nacionālais atbalsta dienests piedāvā iespēju tikties tiešsaistes konferenču vietnē Zoom. Ja esi jau noskatījies visas pamācības, izmēģinājis dažādus problēmu risinājumus, bet joprojām netiec galā, pieraksties uz konsultāciju!
Vienas tikšanās ilgums 15-20 minūtes. Konsultāciju laiki tiks papildināti iespēju robežās.
Attēla autors un avots: Lisa Fotios no Pexels.com (Creative commons licence)