Eiropas Komisija, 2022. gadā pieņemot jauno Eiropas Inovācijas programmu, nostāda Eiropu jaunā progresīvo tehnoloģisko inovāciju un jaunuzņēmumu globālā viļņa priekšgalā.
“Jaunā Eiropas Inovācijas programma nodrošinās, ka ieguldītāji, jaunuzņēmumi un uzņēmumi, kas paplašinās, kā arī to novatoriskā uzņēmējdarbība var kļūt par globāliem inovācijas līderiem. Vairāk nekā gadu mēs apspriedāmies ar ieinteresētajām personām, piemēram, inovāciju ekosistēmas līderiem, jaunuzņēmumiem, “vienradžiem”, sievietēm, kuras dibina uzņēmumus, sievietēm, kuras strādā ar iespējkapitālu, universitātēm un uzņēmumiem. Kopā mēs padarīsim Eiropu par globālu centru progresīvo tehnoloģiju inovācijām un jaunuzņēmumiem”, vēstīja Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija Gabriela.
Izglītība ir šī Eiropas “centra” pamatā, nākotnes inovatoriem, proti, skolēniem/studentiem, gatavojoties iekļūt augsti konkurētspējīgā darba tirgū. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi, lai skolotāji aplūkotu inovācijas elementu spektru visā pilnībā, piemēram, noturību, mācību vajadzību agrīnu konstatēšanu, grupu mācību dinamisku organizāciju, izglītības resursu ieteikumus un atbalstu apmācāmo ievirzē.
Izglītība ir būtiski svarīga plānošanā, veidošanā un inovatīvu mācīšanas metožu ieviešanā, kā arī talantu attīstīšanā. Izglītībai ir arī svarīga loma zināšanu un inovācijas potenciāla attīstīšanā, izplatīšanā un īstenošanā.
Inovācija ir daudzveidīga, pat ja to izmērīt nav vienkārši. Zemāk minēti daži inovācijas piemēri, ko eTwinning veicinās 2023. gada laikā.
Līdz 2023. gada beigām eTwinning kopienā būtu jābūt ļoti skaidram tam, ka inovācija ne tikai ir ievērojami plašāka par tehnoloģiju izmantošanu klasē, bet arī ietver radošumu, analītisko domāšanu, problēmu risināšanas prasmes un sadarbību.
Mums, eTwinning dalībniekiem, priekšā ir jauns gads un jauni apvāršņi. Izmantosim to pēc iespējas vairāk! Esiet radoši ar eTwinning!
Informācijas avots: ESEP
Attēla avots un autors: Julia M Cameron no Pexels.com (CC licence)