Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

eTwinning 2023. gada tēma: “Inovācijas un izglītība — radošums ar eTwinning”

06/02/2023  |  Notikumi
Jauns zeņs sēž pied atora, kurā tiek veikts video zvans ar kādu sievieti.
Julia M Cameron no Pexels.com

Eiropas Komisija, 2022. gadā pieņemot jauno Eiropas Inovācijas programmu, nostāda Eiropu jaunā progresīvo tehnoloģisko inovāciju un jaunuzņēmumu globālā viļņa priekšgalā.

“Jaunā Eiropas Inovācijas programma nodrošinās, ka ieguldītāji, jaunuzņēmumi un uzņēmumi, kas paplašinās, kā arī to novatoriskā uzņēmējdarbība var kļūt par globāliem inovācijas līderiem. Vairāk nekā gadu mēs apspriedāmies ar ieinteresētajām personām, piemēram, inovāciju ekosistēmas līderiem, jaunuzņēmumiem, “vienradžiem”, sievietēm, kuras dibina uzņēmumus, sievietēm, kuras strādā ar iespējkapitālu, universitātēm un uzņēmumiem. Kopā mēs padarīsim Eiropu par globālu centru progresīvo tehnoloģiju inovācijām un jaunuzņēmumiem”, vēstīja Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija Gabriela.

Izglītība ir šī Eiropas “centra” pamatā, nākotnes inovatoriem, proti, skolēniem/studentiem, gatavojoties iekļūt augsti konkurētspējīgā darba tirgū. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi, lai skolotāji aplūkotu inovācijas elementu spektru visā pilnībā, piemēram, noturību, mācību vajadzību agrīnu konstatēšanu, grupu mācību dinamisku organizāciju, izglītības resursu ieteikumus un atbalstu apmācāmo ievirzē.

Izglītība ir būtiski svarīga plānošanā, veidošanā un inovatīvu mācīšanas metožu ieviešanā, kā arī talantu attīstīšanā. Izglītībai ir arī svarīga loma zināšanu un inovācijas potenciāla attīstīšanā, izplatīšanā un īstenošanā.

Inovācija ir daudzveidīga, pat ja to izmērīt nav vienkārši. Zemāk minēti daži inovācijas piemēri, ko eTwinning veicinās 2023. gada laikā.

  • Sociālā inovācija skolās — telpas radīšana skolēnu ierosinājumiem par to, kā pielāgot skolas, pievēršot vairāk uzmanības skolēnu izpausmei un idejām un vairāk integrējot viņu prioritātes un vajadzības.
  • Garīgā un emocionālā labjutība skolās — mazāka nozīme stingrai programmai un lielāks uzsvars uz saiknēm ar kopienu, skolēnu un skolotāju labjutību, kā arī uz apmācāmo vērsta, kompetencēs balstīta un radoša pieeja (ideālā gadījumā tāda, kas ir saskaņota ar Eiropas LifeComp sistēmu).
  • Pedagoģiskā inovācija — atgriešanās pie sokratiskās metodes, radīšana un palīdzēšana skolēniem veidot pašiem savus viedokļus, uzstāties publiski, kā arī rīkoties un iztēloties savu nākotni. Skolām būtu jāpalīdz skolēniem attīstīt kritisko domāšanu un paust savus radošos uzskatus. Tam nav nepieciešami digitālie rīki, bet gan laiks diskusijām un pārdomām.
  • Saiknes ar vietējām organizācijām — aktivitātes ar vietējām organizācijām var sniegt lieliskas iespējas izglītībā un pieredzi skolēniem.
  • Iesaistīšanās inovācijā un galvenajās inovācijas tēmās (mākslīgais intelekts un virtuālā realitāte ir tikai daži no piemēriem) un ētikas pamatnostādņu par mākslīgo intelektu un datu izmantošanu skatīšana mācībās var tikt iekļauta kā darbība Digitālās izglītības rīcības plānā.

Līdz 2023. gada beigām eTwinning kopienā būtu jābūt ļoti skaidram tam, ka inovācija ne tikai ir ievērojami plašāka par tehnoloģiju izmantošanu klasē, bet arī ietver radošumu, analītisko domāšanu, problēmu risināšanas prasmes un sadarbību.

Mums, eTwinning dalībniekiem, priekšā ir jauns gads un jauni apvāršņi. Izmantosim to pēc iespējas vairāk! Esiet radoši ar eTwinning!

 

Informācijas avots: ESEP

Attēla avots un autors: Julia M Cameron no Pexels.com (CC licence)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi