Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

eTwinning apciemo Siguldas pilsētas vidusskolu

13/11/2017  |  Notikumi

Šī gada novembrī eTwinning komanda dodas uz septiņām Latvijas izglītības iestādēm, lai apciemotu skolēnus – Nacionālās gada balvas uzvarētājus un pasniegtu balvu, kas ir izglītojoša un reizē atraktīva nodarbība, ko vada ZinOO pasniedzēji.

Lāčplēša dienas ieskaņās, 10.novembrī apciemojām Siguldas pilsētas vidusskola, kurā trīs projektā iesaistītās klases piedalījās nodarbībās “Ūdens attīrīšana” un “Prāta Ilūzija”.

Skolēni attīra ūdeni

Nodarbībā “Ūdens attīrīšana” piedalījās 11. un 12. klases, kurām bija dots uzdevums iztēloties, ka atrodas Sibīrijā, piesārņotas upes krastā. Šī upe ir svarīga izdzīvošanai, jo tas ir vienīgais ūdens avots. Izmantojot tādus ikdienišķus un dabā pieejamus materiālus kā smiltis, skaidas, ogli vai salvetes, skolēni veidoja filtrus, ar kuriem mēģināja attīrīt piesārņoto ūdeni. Uzdevums bija gana piņķerīgs, jo tikai trim no astoņām komandām izdevās ūdeni patiešām attīrīt. Dažas komandas saskārās ar problēmu, ka ūdens netecēja cauri filtram, savukārt citām problēmas sagādāja atbrīvošanās no sarkanās krāsas, kas bija pievienota ūdenim.

ZinOO prāta ilūzijas

Otrajā nodarbībā notika spēles ar cilvēku prātiem. Pieredzējis iluzionists detalizēti iepazīstināja 6.klases skolēnus ar ķermeņa valodas noslēpumiem, kā arī mācīja dažādas metodes, kā atklāt vai cilvēks melo. Daudzus no uzdevumiem pavadīja ovācijas, taču īpašu aizrautību skolēni izrādīja uzdevumā, kad pieci klasesbiedri tika izsaukti priekšā. Katram no viņiem tika iedota viena bumbiņa. No visām bumbiņām viena bija melnā krāsā, bet pārējās baltā. Uzdodot dažādus jautājumus, lasot ķermeņa valodu, iluzionists noteica, kurš no skolēniem paslēpis atšķirīgo bumbiņu.

Kopā 14 izbraukumu nodarbības turpināsies līdz pat decembrim un šai laikā tiks novadītas 7 Latvijas izglītības iestādes. Vizīšu laikā eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta pārstāvji ne tikai pasniedz balvu, bet izmanto iespēju, lai tuvāk parunātos ar skolotājiem, skolēniem, administrāciju un labāk izprastu viņu vajadzības, īstenot kvalitatīvus eTwinning projektus.

 

 

 

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi