Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

eTwinning diena 2022

29/04/2022  |  Notikumi
eTwinning diena 2022

Šogad 9. maijs ir notikumu pārpildīts, tā būs gan svētku diena, gan sēru diena Latvijā. Vienā dienā atzīmēsim Eiropas dienu, eTwinning dienu un Ukrainas kara upuru piemiņas dienu. Neatkarīgi no tā, kuru svētku vai atceres pasākumu aktivitātes iekļautas tavā dienas  plānā, aicinām ikvienu eTwinning dalībnieku pievienoties mums kaut uz dažām minūtēm un atzīmēt šī eTwinning gada tēmu – Jaunais Eiropas Bauhaus.

Šī gada eTwinning dienas tēma sakņojas gada tēmā, taču vislielākais akcents tiek likts uz skolēnu iesaisti, kopīgiem spēkiem mēģinot iztēloties labāku, iekļaujošāku un ilgtspējīgāku nākotni Eiropas skolām. Tāpēc eTwinning dienas centrā ir tēma “mana sapņu skola”. Lai atzīmētu eTwinning dienu un palīdzētu skolotājiem kopā ar saviem skolēniem iztēloties savas sapņu skolas, aicinām skolotājus iedrošināt savus skolēnus piedalīties kādā no mūsu vai Eiropas Savienības mājas vai eTwinning Eiropas Atbalsta dienesta sagatavotajām aktivitātēm!

 Kā iesaistīties?

Izvēlieties kādu no piedāvātajām aktivitātēm. Dokumentē, kā skolēni iesaistās aktivitātē un ar savu rezultātu dalies ar eTwinning kopienu, izmantojot tēmturi #eTwinningDiena vai atzīmējot mūs savā ierakstā Facebook (@etwinninglatvia) vai Twitter (@etwinningLV). Mēs apkoposim darbus un izvietosim tos e-galerijā.

Esam jau parūpējušās par sagatavotām spēlēm un izkrāsojamiem logo tiem, kuri eTwinning kopienā ir jaunpienācēji vai šogad aktivitātēm atliek mazāk laika. Savukārt tiem, kuri vēlas mazliet lielāku izaicinājumu, kopā ar Eiropas Atbalsta dienestu piedāvājam piedalīties radošajā aktivitātē “Mana sapņu skola”.

eTwinning Latvija piedāvātās aktivitātes

Izkrāso eTwinning!

Jaunākajiem eTwinning kopienas biedriem piedāvājam uzzīmēt vai izkrāsot eTwinning logo. Jūsu ērtībai esam sagatavojuši krāsojamus logo, kurus vari lejupielādēt un izdrukāt uz balta papīra. Neaizmirst padalīties ar gala rezultātu!

Horizontāls logo    Vertikāls logo

Pārbaudi savas zināšanas par eTwinning Jeopardy spēlē

Latvija eTwinning aktivitātē piedalās jau vairāk nekā 15 gadus. Šajā laikā esam daudz sasnieguši, daudz paveikuši, tāpēc nolēmām dažādus interesantus faktus par eTwinning apvienot izglītojošā un jautrā aktivitātē – Jeopardy spēlē.

Radošais darbs “Mana sapņu skola”

Radošākajiem prātiem Eiropas Centrālais atbalsta dienests un Nacionālais atbalsta dienests piedāvā iespēju pilnīgam fantāzijas lidojumam – kopā ar klasesbiedriem, mazās grupās vai individuāli iedomājies, kāda varētu izskatīties tava ideālā vai sapņu skola! Aicinām radošā veidā attēlot, kā varētu izskatīties tava sapņu skola – zīmē, apraksti, veido reālu vai virtuālu maketu, grafiskas skices, u.tml. Neaizmirsti dokumentēt un dalīties! Radošie darbi “Mana sapņu skola” piedalās arī sociālo mediju ķēdē kopā ar visu eTwinning dalībvalstu skolotājiem.

eTwinomerts – uzzini, kāda eTwinning personība esi!

Nav noslēpums, ka mums visiem patīk uzzināt kaut ko jaunu pašiem par sevi, tādēļ esam sagatavojuši šādu iespēju arī tev. Ja jau esi pazīstams ar eTwinning stendu, kurš eTwinning komandai dodas līdzi uz dažādām konferencēm, tad šis tests tev nebūs nekas jauns. Savukārt tiem skolotājiem, kuri nekad nav izmantojuši eTwinning mākslīgā intelekta eTwinnometru, piedāvājam izmēģināt pielāgoto tiešsaistes versiju. Pildi testu un uzzini, kāds eTwinning projektu partneris esi, dalies ar rezultātiem!

 

Eiropas Savienības Mājas piedāvātās aktivitātes

Akcija “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu”

Ja esi viens no tiem cilvēkiem, kurš cītīgi stāvēja garajās rindās, lai nopirktu saulespuķu sēklas un kopā ar savu klasi vai kolektīvu izlolotu stādus, piedalies Latvijas Pilsoniskās alianses rīkotajā akcijā – saulespuķu stādīšanas talkā 9. maijā. Akcijas mērķis ir paust atbalstu Ukrainas tautai, Ukrainas atjaunošanai un integrācijai Eiropas Savienībā.

Eiropas eksāmens

Eiropas eksāmens ir Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā organizēta ikgadēja akcija, kuras mērķis ir dot katram dalībniekam iespēju jautrā uz izzinošā veidā pārbaudīt savas zināšana par Eiropas Savienību. Piedalīties var jau no 1. klases! Testu iespējams izpildīt no 7. maija plkst. 8.00 līdz 9. maija plkst. 21.00. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, bet ir vēlama!

Orientēšanās spēle “Iepazīsti Eiropu Rīgā

Lejupielādējot Roadgames aplikāciju telefonā, un sekojot dotajām norādēm 2 stundu ilgas pastaigas pa Rīgu laikā, ikviens var iepazīt Eiropas valstu vēsturi, kultūru, tradīcijas un ES aktualitātes. Spēle “Iepazīsti Eiropu Rīgā” ar norāžu un jautājumu palīdzību aizved dalībniekus uz dažādām vietām Rīgā un ļauj atklāt jaunus faktus un informāciju par Latviju un Eiropu, par Eiropas zaļā kursa īstenošanu un digitālo pārveidi. Tiem, kas Eiropu Rīgā iepazīs no 7. – 17. maijam, spēles partneri – Saeima, ES dalībvalstu vēstniecības, BEREC birojs un Eiropas Savienības māja Rīgā – ir sagādājuši pārsteiguma balvas. Ar balvas laimējušajām komandām ES māja sazināsies personīgi.

Saloki savu miera balodi

Tā kā šogad 9. maijs ir ļoti aizņemta diena un, iespējams, viss jau pa minūtēm saplānots, bet ir vēlme paust savu atbalstu, nostāju vai vienkārši veltīt dažas minūtes, lai pārdomātu, ko mums katram nozīmē “miers”. Balodis ir starptautisks miera simbols. ES Māja aicina locīt miera baložus un izvietot tos redzamās vietās.

Miera balodis 1

Miera balodis 2  

 

Informācijas avots un citas aktivitātes: Eiropas Savienības māja

Attēla autors un avots: Tara Winstead no Pexels.com

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi