Pagājušā gada nogalē eTwinning Nacionālais atbalsta dienests laida klajā jaunu metodisko materiālu projektu īstenotājiem “eTwinning projekta koordinatora ceļvedis”. Ceļvedis paredzēts tiem skolotājiem, kuri plāno uzņemties galveno lomu projekta īstenošanā. Tajā apkopota svarīgākā informācija par projektā lietotajiem terminiem, projekta ciklu, partneru meklēšanu, komandas veidošanu, projekta reģistrēšanu, kļūdām, riskiem un daudz ko citu.
Ne visi skolotāji savu ceļu eTwinning iesāk klātienes vai tiešsaistes mācībās, kur zinošu skolotāju vai vēstnieku vadībā var iepazīt projektu plānošanas un īstenošanas galvenos aspektus. Tieši tāpēc, eTwinning Nacionālais atbalsta dienests ir sagatavojis metodisko materiālu, kura mērķis ir palīdzēt tiem projektu īstenotājiem, kuri savu ceļu uzsāk projektu partneru tirdziņos vai citu aktivitāšu laikā. Projekta koordinatora ceļvedis domāts kā palīgs projektu īstenotājiem, kuri vēlas uzņemties galveno lomu projektā un kļūt pat koordinatoru. Ceļvedī ir iekļauta visbūtiskākā informācija, lai soli pa solim palīdzētu praktiski veikt dažādus projekta soļus. Sākot ar terminu definīcijām, kurus lieto eTwinning, beidzot ar skolēnu iesaisti, biežāk pieļautajām kļūdām un riskiem, ar ko var sastapties projekta īstenošanas laikā. Ceļvedī iekļauta gan informācija par to, kur un ko meklēt platformā, gan cita tehniskā informācija par projektu reģistrāciju, partneru atrašanu un pievienošanu, pieteikšanos kvalitātes sertifikātam un balvām.
Šis ceļvedis ir ne tikai bagāts ar informāciju par eTwinning projektu īstenošanu, bet tajā atradīsi arī kvadrātkodus, kas vedīs uz citiem noderīgiem materiāliem, tai skaitā, vebināru ierakstiem.
Projekta koordinatora ceļvedi drukātā formātā saņems eTwinning vēstnieki un eTwinning Skolas, savukārt, visi citi interesenti ceļvedi var iegūt elektroniski, lejupielādējot to savā datorā, un izdrukājot pēc nepieciešamības.
eTwinning projekta koordinatora ceļvedis (PDF)
Rokasgrāmata noderēs skolotājiem, kuri vēlas mācību procesā izmantot projektu metodi, īstenot nacionālus un starptautiskus eTwinning mācību projektus. Rokasgrāmatā atradīsi informāciju par to:
Projekta plānošanas kartītēs ir atspoguļoti projekta plānošanas posmi no mūsu projektu rokasgrāmatas un tām papildus ir pievienoti arī 3 projektu plānu piemēri dažādiem vecumposmiem. Tās vislabāk var izmantot, palīdzot projektos nepieredzējušam kolēģim iziet cauri plānošanas procesam secīgi, neizlaižot posmus. Tad arī pieredzējušajam kolēģim iespējams katrā no posmiem padalīties ar savu pieredzi. To ieteicams lietot kopā ar projekta plānošanas lapu, kurā savu projekta ideju aprakstīt.
Projekta aktivitāšu kartītes palīdzēs, veidojot laika un aktivitāšu plānu. Komplektā ietvertas 10 dažādas aktivitātes, kuras skolotāji bieži izmanto savos eTwinning projektos. Kartītēs esam ierakstījuši arī iemeslu, kāpēc šī aktivitāte būtu nozīmīga projektā, un tas var palīdzēt skolotājam izvēlēties savam projektam atbilstošākās aktivitātēs sava pedagoģiskā mērķa un projekta galaprodukta sasniegšanai.