Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

eTwinning konferencē satiekas vairāk nekā 100 skolotāju un projektu īstenotāju

14/10/2016  |  Notikumi

Šī gada 8. oktobrī Rīgā, Spīķeru koncertzālē notika gadskārtējā Nacionālā eTwinning konference, kurā skolēni kopā ar skolotājiem prezentēja 6 labākos pagājušā mācību gada projektu īstenotājus, aģentūra apbalvoja konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2016” uzvarētājus un skolotāji piedalījās interesantās nodarbībās par improvizācijas metodēm un smadzeņu darbību.

Konferenci atklāja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktore Daina Sproģe, kas pateicās skolotājiem par ieguldījumu darbā ar skolēniem, kā arī novēlēja pārliecību saviem spēkiem, lai kopīgi veidotu Latvijas nākotni. Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks konferencē nostiprināja savu pārliecību, ka eTwinning skolotāji izglītības pārmaiņām ir gatavi, jo jau šobrīd mācību procesā sadarbojas ar citu priekšmetu skolotājiem, organizē projektus un māca, balstoties uz apgūstamajām prasmēm un kompetencēm, kas ir plānotās kompetenču pieejas pamatā.

Labākie eTwinning projekti

Nacionālo eTwinning balvu 2016 nacionālo projektu kategorijā ieguva Dobeles 1.vidusskolas projekts “Matemātiskās multfilmas”, kas īstenots sadarbībā ar Babītes vidusskolu. Nacionālo eTwinning balvu 2016 starptautisko projektu kategorijā ieguva Daugavpils Saskaņas pamatskolas projekts “Green Missions”. Skatītāju balvu saņēma Lībagu sākumskolas projekts „No manis pie tevis: От меня к тебе”.

Ļoti atraktīvas un interesantas šogad bija konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2016” fināla projektu prezentācijas. Konkursa uzvarētāji Daugavpils Saskaņas pamatskolas starptautiskā projekta “Green missions” skolēnu prezentācijā piedalījās abi projekta talismani, bet nacionālās projekta kategorijas uzvarētāju projektā “Matemātikas multfilmas” Dobeles un Babītes skolēniem līdzi bija atceļojis īsts, dzīvs minjons. Amatas novada Skujenes pamatskola uz skatuves nodemonstrēja īstu ķīmijas eksperimentu, Siguldas pilsētas vidusskolas skolēni iejutās žurnālistu ādā un viens otru intervēja par projekta norisi, Lībagu sākumskolas prezentācija piedalījās projekta galvenais varonis tārpiņš Didi, bet Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskola konferencei bija sacerējusi īpaši projekta dziesmu. Paldies finālistiem par radošām idejām!

Kamēr fināla projektu skolēni devās uz izglītojošu ekskursiju Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, skolotāji aktīvi piedalījās nodarbībās. Improvizācijas teātra ImproZoo aktieriem lieliski izdevās “iekustināt” konferences dalībniekus, izmantojot dažādas ikdienā viegli pielietojamas aktivitātes metodes. Dažas no tām pieejamas šeit.

RigaBrain vadītājs Pēteris Urtāns savā nodarbībā runāja par svarīgām tēmām – domāšanu un smadzeņu darbību domāšanas laikā, norādot dažādus ieteikumus, kā uzlabot mācīšanās procesu. Viņa prezentācija pieejama šeit.

Paldies visiem konferences dalībniekiem par aktīvu darbošanos un uz tikšanos nākamgad!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi