Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

eTwinning konferencē satiekas vairāk nekā 150 skolotāju un projektu īstenotāju

10/10/2017  |  Notikumi

Šī gada 7. oktobrī Rīgā, Spīķeru koncertzālē notika gadskārtējā Nacionālā eTwinning konference, kurā skolēni kopā ar skolotājiem prezentēja 6 labākos pagājušā mācību gada projektus, aģentūra apbalvoja konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2017” uzvarētājus un skolotājiem bija iespēja dzirdēt pasaulē pazīstamo somu rakstnieci Lindu Liukasu (Linda Liukas), kā arī dzirdēt Re:Baltica pētnieces Evitas Puriņas stāstīto par Latvijas izglītības sistēmas izaicinājumiem.

Konferenci atklāja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktore Daina Sproģe, kas pateicās skolotājiem par ieguldījumu darbā ar skolēniem, kā arī novēlēja pārliecību saviem spēkiem.

“Nacionālā eTwinning balva 2017” uzvarētāji

Nacionālo eTwinning balvu 2017 nacionālo projektu kategorijā ieguva Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas projekts “Tukšu salmu kulšana”, kas īstenots sadarbībā ar Olaines 1.vidusskolu. Nacionālo eTwinning balvu 2017 starptautisko projektu kategorijā ieguva Privātās vidusskolas „Klasika” projekts “ICT WORLD 2017”. Skatītāju balvu ieguva Siguldas pilsētas vidusskolas projekts “Youth through camera”.

Konkursa finālistu saraksts

Kamēr fināla projektu skolēni devās uz izglītojošām nodarbībā “Zinoo” centrā, skolotāji aktīvi piedalījās nodarbībās.

Linda Liukasa par programmēšanas rotaļīgo un interesanto pusi

Ar Somijas vēstniecības Latvijā atbalstu konferencē piedalījās somu rakstniece Linda Liukasa. Viņu piesakot, Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens (Olli Kantanen) komentēja: “Somijas izglītības sistēmas veiksmes pamatā ir nepārejoša vēlme palīdzēt skolēniem apgūt prasmes un kompetences, kas nepieciešamas viņu nākotnei”. Linda konferences dalībniekus pārsteidza ar savu pozitīvo domāšanu un vienkāršību – skolotāji programmēšanu uztver kā kaut ko ļoti grūtu un sarežģītu. Lindas veidotās “Hello Ruby!” grāmatas programmēšanu pārvērš interesantā rotaļu, dodot iespēju bērniem izprast datorus un programmēšanu caur abstrakciju un iedziļināšanos, neieslēdzot datoru.

Paldies visiem konferences dalībniekiem par aktīvu darbošanos un uz tikšanos nākamgad!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi