Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

eTwinning medijpratības vebināru video vienuviet

31/03/2021  |  Notikumi

Lai veicināt pedagogu izpratni par medijpratību un palīdzētu šīs prasmes mācīt skolēniem, Eiropas skolu sadarbības tīkls eTwinning 2021.gada martu pasludināja par medijpratības mēnesi, organizējot sešus vebinārus par medijpratības tēmām, kurus vadīja dažādi jomas profesionāļi.

Medijpratības mēnesi atklāja 3.martā ar vebināru par informācijas meklēšanu un avotiem, ko vadīja NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra digitālā pētniece Nika Aleksejeva. 9.marta vebinārā Nika skaidroja par informācijas (īpaši sociālo tīklu) burbuļiem, bet 16.martā par domāšanas kļūdām, kas mums katram traucē būt racionāliem, stāstīja Ņujorkas Universitātes absolvents, SkeptiCafe vadītājs un kritiskās domāšanas pasniedzējs Mārtiņš Hiršs. Digitālās nedēļas laikā 23.martā vebināru par digitālo nospiedumu (vai internetā tu esi neredzams?) skaidroja komunikācijas zinātnes doktore un medijpratības pasniedzēja Klinta Ločmele, savukārt 24.martā pusaudžu psihoterapeits Nils Konstantinovs atklāja to, kā pusaudžu (un ne tikai) emocijas darbojas tiešsaistē. Medijpratības mēnesis noslēdzās 24.martā ar vebināru, kurā 4 “eTwinning Skolu” pedagogi dalījās pieredzē par medijpratības jautājumu mācīšanu.

Vebināru ieraksti un materiāli

 

03.marts 17:00 – 18:00
“Informācijas meklēšana tiešsaistē un avotu uzticamība”
Vada: Nika Aleksejeva
Prezentācija (PDF)
Populārākas Google meklēšanas komandas (PDF)
Īsa pamācībā, kā novērtēt avotu un informācijas uzticamību (PDF)

 

09.marts 18:00 – 19:00
“Informācijas burbuļi”
Vada: Nika Aleksejeva
Prezentācija (PDF)

 

16. marts 18:00 – 19:00
“Domāšanas kļūdas, kas mums katram traucē būt racionāliem”
Vada: Mārtiņš Hiršs
Prezentācija (PDF)
Noderīgi materiāli

 

23. marts 18:00 – 19:00
“Digitālais nospiedums”
Vada: Klinta Ločmele
Prezentācija (PDF)

 

24. marts 18:00 – 19:00
“Pusaudžu emocijas tiešsaistes vidē”
Vada: Nils Konstantinovs
Prezentācija (PDF)
Pirmās psiholoģiskās palīdzības (PPP) rokasgrāmata pusaudžiem (PDF)

 

25.marts 18:00 – 19:00
“Medijpratība manā skolā – pieredzes stāsti”
Prezentācijas un video“Kritiskā domāšana – domāšanas darbību apgūšana un attīstīšana dažādos vecumposmos, dažādos mācību priekšmetos” – Ineta Lielkalne (Kr.Valdemāra Ainažu pamatskola)

“Viltus ziņas – eTwinning starptautiskā projekta “Münchhausen’s new dresses” pieredze” – Inese Ābola (Saulkrastu vidusskola)

“eDrošības noteikumi skolā – Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas pieredze eDrošības noteikumu ieviešanā un īstenošanā” – Sandra Trošina (Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola)

“Netiķete un interneta drošība pirmsskolā – Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaniņš” pieredze” – Ilze Veidmane (Jūrmalas PII “Zvaniņš”)

 

Attēla autors un avots: qimono, publicēts Pixabay.com (Creative Commons licence)

 

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi