Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

eTwinning pievienojas Kosova, Palestīna un atgriežas Ukraina

11/03/2024  |  Notikumi
Cilvēku grupa palēcienā

Ar prieku paziņojam, ka sākot ar 2024. gadu eTwinning saimei ir pievienojušās Kosova* un Palestīna**, kā arī oficiāli atgriezusies Ukraina, kura tikusi pie jauna Nacionālā atbalsta dienesta!

Palestīna

eTwinning ir skolu sadarbības tīkls, kas savas aktivitātes īsteno drošā platformā. Dalībnieki var piedalīties daudzās aktivitātēs, piemēram, projektu īstenošanā sadarbībā ar skolām visā Eiropā un ārpus tās, diskusijās ar kolēģiem, kā arī veidot profesionālus kontaktus un izmantot dažādas profesionālās pilnveides iespējas.

Palestīnas skolu iesaistīšanās eTwinning kopienā uzsver izglītības iniciatīvu pozitīvo ietekmi, mazinot atšķirības un veicinot sapratni starp cilvēkiem.

Nacionālā aģentūra palīdzēs palestīniešu skolām reģistrācijas procesā, partneru meklēšanā un projekta aktivitātēs, veicinās eTwinning izmantošanu, nodrošinās balvas un kvalitātes zīmes, kā arī organizēs profesionālās pilnveides pasākumus skolotājiem.

eTwinneri tiek aicināti uzņemt Palestīnas skolotājus un kopā ar viņiem izpētīt daudzās iespējas kopīgiem projektiem, kultūras apmaiņai un kopīgai mācību pieredzei.

Kosova

Kosovas dalība eTwinning paver iespējām bagātu starptautiskās sadarbības pasauli tās skolēniem, skolotājiem un skolām. Pievienojoties eTwinning saimei, Kosova ne tikai paplašina savus izglītības apvāršņus, bet arī palīdz Eiropas Savienībai tiekties uz tās mērķi veidot savstarpēji savienotu un zinošu Eiropu.

Kosovas un Eiropas Savienības attiecības pēdējo gadu laikā ir attīstījušās, atspoguļojot labklājību un sadarbību Rietumbalkānos.

ES regulāri uzsver izglītības svarīgo lomu saikņu veidošanā un šķēršļu likvidēšanā. Ideju un skatījumu apmaiņai eTwinning platformā šajā ziņā ir svarīga loma, jo tā bagātina mācību pieredzi un veicina kultūru daudzveidību, kā arī skolēnu un skolotāju savstarpējo sapratni visā Eiropā un arī ārpus tās.

eTwinning dalībnieki tiek aicināti uzņemt savā pulkā Kosovas skolotājus un izskatīt dažādās iespējas kopīgiem projektiem, kultūras apmaiņai un kopīgai mācību pieredzei.

 

* Šis nosaukums neskar nostājas par statusu un atbilst ANO DP Rezolūcijai 1244/1999 un Starptautiskās Tiesas atzinumam par Kosovas neatkarības deklarāciju.

** Šis nosaukums nav uzskatāms par Palestīnas valsts atzīšanu, un tas neskar dalībvalstu individuālās nostājas šajā jautājumā.

Attēla autos un avots: FatCamera no Getty Images (iegūts Canva).

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi