Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Maijā norisināsies Eiropas līmeņa konference eTwinning Skolām

27/04/2023  |  Notikumi
Cilvēka siluets naktī, kuram rokās ir lukturītis.
Ender Ergül no Pexels.com

Šogad Eiropas eTwinning skolu konference “eTwinning skolas: radošuma degsme un labbūtības veicināšana” norisināsies no 24. līdz 26. maijam attālināti. Konferences galvenā tēma veltīta kompetenču izglītībai, radošumam skolās un labbūtību. Pirmā konferences diena, 24. maijā, tiks straumēta tiešraidē, kurai bez reģistrācijas varēs pievienoties ikviens interesents.

Skatieties pirmās dienas tiešraidi 2023. gada 24. maijā!

Par konferenci

Pēdējos gados arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta radošuma un labklājības veicināšanai skolās. Tradicionālo fokusu uz akadēmiskajiem sasniegumiem papildina izpratne par cilvēka kā veselu būtni, kā arī nepieciešamība veicināt radošumu un labklājību līdzās tradicionālajām akadēmiskajām nodarbēm.

Šī gada eTwinning skolu konference notiks no 24. līdz 26. maijam.

Konferences vispārējais mērķis ir identificēt, izcelt, dalīties, popularizēt, izplatīt un turpināt veidot eTwinning skolu praksi, koncentrējoties uz radošumu un labklājību. Konferences mērķis ir arī pievērst uzmanību tam, kā radošumu un labklājību var vēl vairāk atspoguļot un atzīt eTwinning skolu misijas elementos.

Konferences mērķis tiks sasniegts ar sekojošām aktivitātēm:

  • iepazīstināt ar jēdzieniem „radošums” un „labklājība”, izmantojot ekspertu ieguldījumu pamatnostādnēs un semināros;
  • iepazīšanās ar LifeComp, Eiropas kompetenču ietvaru personiskajai, sociālajai un mācīšanās apgūt pamatprasmes, piedāvājot dalībniekiem iespēju pārdomāt eTwinning skolas misijas pedagoģiskos elementus, kas saistīti ar radošumu un labklājību;
  • dalībnieku nodrošināšana ar instrumentiem, idejām un metodēm, lai īstenotu radošās prakses labklājības veicināšanai skolās;
  • mudināt dalībniekus dalīties un apmainīties ar praksi, ko viņi jau ir ieviesuši, lai veicinātu radošumu un labklājību skolās.

Saite uz konferences pirmās dienas publisko tiešraidi.   

Pirmās dienas programma:

  • 16:15 – Konferences atklāšana. Uzrunas no Inēnes Pateraki (eTwinning Centrālais atbalsta dienests) un Annas Džinopolo (Eiropas Komisijas Izglītības, jaunatnes, sporta un kultūras ģenerāldirektorāts)
  • 16:45 – Runa “LifeComp: Eiropas kompetenču sistēma labākai dzīvei mūsu nenoteiktajā pasaulē”, Arianna Sala (Arianna Sala), Eiropas Komisijas Vienotais pētniecības centrs;
  • 17:15 – Runa “Radošums un labklājība: tiltu veidošana”;
  • 18:30 – Darbseminārs “Labbūtība eTwinning Skolu misijā” (tikai reģistrētiem dalībniekiem)

eTwinning Skola

Lai iegūtu šo statusu, vērtē skolotāju aktivitātes ne tikai eTwinning projektos un pašā kopienā, bet arī skolas sagatavotību interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā pedagogu profesionālo pilnveidi attiecīgajās jomās un skolotāju sadarbību. 2018.gadā statusu piešķīra 24 skolām, 2019. gadā – 10, 2020.gadā – 25, bet 2021. gadā – 22. Šobrīd pavisam 47 iestādēm ir “eTwinning Skola” statuss. Skolām statuss tiek piešķirts līdz 2022. gada beigām.

Pilnu “eTwinning Skola” statusu ieguvušo Latvijas skolu karti un plašāku informāciju par pieteikšanos meklē šeit.

 

Informācijas avots: ESEP

Attēla autors un avots: Ender Ergül no Pexels.com (attēlam veikti papildinājumi).

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi