Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Aicina piedalīties ikgadējā Eiropas līmeņa eTwinning skolu konferencē

24/11/2022  |  Notikumi
Aicina piedalīties ikgadējā Eiropas līmeņa eTwinning Skolu konferencē

Šogad Eiropas eTwinning skolu konference “eTwinning skolas – iekļaujošas un inovatīvas izglītības iestādes” norisināsies no 7. līdz 9. decembrim attālināti. Konferences galvenā tēma veltīta iekļaujošai izglītībai un aspektiem, kā skolas var veicināt iekļaujošu izglītību. Pirmā konferences diena, 7. decembrī, tiks straumēta tiešraidē, kurai bez reģistrācijas varēs pievienoties ikviens interesents.

Skatieties pirmās dienas tiešraidi 2022. gada 7. decembrī konferences tiešsaistes vietnē!

Par konferenci

Šī gada konferences mērķis ir identificēt, izcelt, dalīties, veicināt, izplatīt un tālāk izveidot iekļaujošu un inovatīvu skolu praksi. Īpaši akcentēta tiek eTwinning Skolu misija, kurā ir iekļauti elementi iekļaujošas izglītības veicināšanai, piemēram:

  • Iekļaujoša attieksme un prakse skolotāju un skolu vadības vidū
  • Iekļaujošas klases veidošana (daudzvalodība, īpašas vajadzības, bēgļi, migranti, dažādi sociāli ekonomiskie apstākļi)
  • Inovatīva pedagoģija (skolēnu centrēta klase, dažādas mācību telpas, hibrīdmācības utt.)

Dalībnieki padziļinās savas zināšanas par to, ko nozīmē iekļaušana, izpētīs, kā iekļaušana var nest pienesumu viņu darbam, un dalīsies ar dažādiem risinājumiem, pandēmijas seku un bēgļu krīzes pārvarēšanai. Labās prakses piemēri kopā ar teorētisko un konceptuālo ietvaru ļaus dalībniekiem attīstīties un veicinās iekļaujošas prakses attīstīšanu ne tikai savā skolā, bet arī citās.

Vairāk par konferenci var lasīt eTwinning skolu konferences tīmekļa vietnē.

Pirmās dienas programma:

  • 16:00 – Iepazīšanās un iesildīšanās aktivitātes
  • 16:30 – Eiropas Komisijas apsveikuma uzruna “Jaunākās ES iniciatīvas, lai uzlabotu iekļaušanu skolās”, kuru pasniegs Annalīsa Kanoni (Annalisa Cannoni), Eiropas Komisijaspārstāve;
  • 17:00 – Runa “Iekļaujošas institucijas: no politikas līdz inovatīvai praksei”, kuru pasniegs Mails Madisons (Miles Madison, izglītības eksperts);
  • 17:30 – Runa “Skolotāja-skolēnu savstaprējo attiecību nozīme iekļaujošas izglītības īstenošanā”, kuru pasniegs Naomi fon Stāpele (Naomi von Stapele, Hāgas Universitātes pasniedzēja, iekļaujošas izglītības eksperte)
  • 18:15 – Tīklošanās pasākums

eTwinning Skola

Lai iegūtu šo statusu, vērtē skolotāju aktivitātes ne tikai eTwinning projektos un pašā kopienā, bet arī skolas sagatavotību interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā pedagogu profesionālo pilnveidi attiecīgajās jomās un skolotāju sadarbību. 2018.gadā statusu piešķīra 24 skolām, 2019. gadā – 10, 2020.gadā – 25, bet 2021. gadā – 22. Šobrīd pavisam 47 iestādēm ir “eTwinning Skola” statuss. Skolām statuss tiek piešķirts līdz 2022. gada beigām.

Pilnu “eTwinning Skola” statusu ieguvušo Latvijas skolu karti un plašāku informāciju par pieteikšanos meklē šeit.

 

Informācijas avots: Eiropas eTwinning Skolu konferences platforma

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi