Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

eTwinning vēstniece pārstāv Latviju starptautiskā seminārā Grieķijā

30/04/2024  |  Notikumi

No 18. līdz 21. aprīlim Atēnās norisinājās starptautisks seminārs eTwinning skolu tīkla vēstniekiem, kurā piedalījās skolotāji no 42  dalībvalstīm, Nacionālo organizāciju pārstāvji, Centrālais atbalsts dienests un Eiropas Komisijas pārstāvji. Latviju pārstāvēja eTwinning vēstniece un Baložu vidusskolas sākumskolas skolotāja Agnija Grigore. Semināra mērķis bija sniegt iespēju skolotājiem – eTwinning vēstniekiem veidot jaunus kontaktus un pilnveidotu savas zināšanas par labbūtību izglītības iestādēs.

Par semināru

Pirmajā dienā dalībnieki iepazinās ar divu ekspertu sagatavotām prezentācijām par labbūtības un psihiskās veselības tēmām skolotāju un skolēnu kontekstā. Elektra Bada (Electra Bada, kultūras antropoloģijas doktore un Bērnu veselības institūta projektu koordinatore) runāja par psihiskās veselības izmaiņām skolēnos pēc Covid-19 pandēmijas un iespējamiem risinājumiem. Savukārt Stavroula Bargiota (medicīnas zinātņu doktore, psihiatre-psihoterapeite) runāja par biežāk sastopamajām psihiskās veselības problēmām un kā tas attiecas uz skolotājiem un viņu ikdienu. Dienas noslēgumā visi dalībnieki devās tīklošanās aktivitātē pa pilsētu vienlaikus iepazīstot gan apkārtni, gan veicot vienkāršus uzdevumus, lai lvairāk uzzinātu par citiem dalībniekiem.

Otrajā dienā norisinājās vairākas paralēlas darbnīcas, kuru laikā dalībneiki ieguva jaunas zināšanas un papildināja esošās zināšanas par labbūtību. Piemēram, skolotājiem bija iespēja izmēģināt metodes, kas veicina saliedētību starp dažādiem cilvēkiem un palīdz apgūt konfliktu risināšanas prasmes. Citā darbnīcā tika pārrunāts dzīvesspēks, tā veicināšanas iespējas un dalībnieki izmēģināja pildīt uzdevumus, kas veicina spēju reflektēt un izvērtēt savas stiprās un vājās puses, izvirzīt mērķus un sastādīt plānu to sasniegšanai (Johari Window metode).

Noslēguma dienā norisinājās paveikto darbu prezentācija un brīvais mikrofons, kura laikā vēstniekiem bija iespēja dalīties ar labbūtības veicināšanas praksi savās izglītības iestādēs.

Attēla autors un avots: Zsófia Fehér no Pexels.com

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi