Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

eTwinning vēstnieki gatavojas jaunajam mācību gadam

13/08/2019  |  Notikumi

Gatavojoties jaunajam gadam, augusta sākumā eTwinnng Nacionālā atbalsta dienesta komanda kopā ar eTwinning vēstniekiem tikās mācībās Kuldīgas novada “Mazsālijās”. Trīs produktīvās mācību dienās vēstnieki uzzināja jaunākās eTwinning aktualitātes Latvijā un Eiropā, apsprieda eTwinning projektu kritēriju izmaiņas, kopīgi darbojās pie eTwinning saukļa izveides, diskutēja par eTwinning Facebook grupas izveidi, kā arī aktīvi darbojās runas mākslas nodarbībās Zanes Daudziņas vadībā.

Iepazīt vienam otru

Vēstnieku tīkls paplašinās katru gadu. Daļa no vēstniekiem strādā jau kopš eTwinning pirmsākumiem, bet citi sākuši tikai šogad, tāpēc viens no svarīgākajiem mācību mērķiem ir iepazīt vienam otru, lai visa mācību gada garumā varētu kopīgi darboties. Vēstnieki jauktās grupās mācību sākumā diskutēja un kopīgi izvirzīja mērķi, ko šajās mācībās vēlas sasniegt. Katru rītu notika “Patiesība vai meli” aktivitāte, kurā katrs dalībnieks nosauca trīs interesantus faktus/ notikumus par sevi, no kuriem tikai viens ir patiess, bet pārējie mēģināja uzminēt, kurš no faktiem ir patiesība. Izrādījās, ka vēstnieku vidū ir dažādi mūzikas un mākslas talanti, par kuriem citi pat nebija nojautuši.

Strādā pie projektu vērtēšanas kritērijiem

Viens no jaunā mācību gada jaunumiem ir papildināti eTwinning projektu vērtēšanas kritēriji. Lai tos izveidotu pēc iespējas vienkāršākus un lietotājiem saprotamākus, vēstnieki ilgi diskutēja un meklēja labākos formulējumus. Jau pavisam drīz ar tiem iepazīstināsim! Seko līdzi informācijai un piedalies eTwinning jaunā mācību gada jaunumu vebinārā 28.augustā, kurā eTwinning koordinators Kristaps Auzāns un eTwinning vēstniece Edīte Sarva pastāstīs sīkāk!

Izveido Facebook grupu eTwinning skolotājiem

Facebook kā sociālu tīklu un komunikācijas rīku gan privātajā, gan profesionālajā dzīvē arvien aktīvāk izmanto arī skolotāji. Latvijas eTwinning lapa ir plaši apmeklēta un tajā vari atrast aktuālās eTwinning ziņas un notikumus. Lai rastu iespēju arī pašiem skolotājiem publicēt savus eTwinning pieredzes stāstus, dalīties projektu pieredzē un atrast sadarbības partnerus saviem projektiem Latvijā, ar vēstnieku palīdzību esam izveidojuši Facebook grupu “Latvijas eTwinning skolotāji”. Grupai var pievienoties ikviens, kurš iesaistījies vai vēlas iesaistīties eTwinning skolu sadarbības tīklā. Vēstnieki mācībās diskutēja par notikumiem, kurus jāievēro katram grupas dalībniekam un tēmām, kuras aktuālas eTwinneriem. Pievienojies grupai arī Tu!

Runas māksla Zanes Daudziņas vadībā

Otrā mācību diena bija patiesi aizraujoša, bet arī nedaudz biedējoša, jo vēstnieki apguva publiskās runas mākslu aktrises un runas pedagoģes Zanes Daudziņas vadībā. Lai ķertos pie pašas uzstāšanās, vispirms vēstnieki apguva nedaudz teorijas – kā psiholoģiski sagatavoties runai? Kā izveidot veiksmīgu publisko runu? Cik svarīgs ir pirmais iespaids? Noderīgi bija gan elpošanas un stresa mazināšanas vingrinājumu, gan pati jautrākā nodarbību daļa – runas vingrinājumi, kurā visi dalībnieki, brīvi pārvietojoties pa telpu, ūjināja, zummināja un visādi citādi mežģīja mēli, lai runa padotos raiti un bez aizķeršanās. Neiztika arī bez spilgtiem balss tembru piemēriem Zanes Daudziņas izpildījumā. Dienas noslēgumā katrs no dalībniekiem izmēģināja apgūto, veicot īsu uzstāšanos. Vēstniekiem lieliski izdevās nopietni stāstīt, skaidrot, atbildēt arī uz kaitinošiem jautājumiem, kā arī runai piešķirt arī nelielu humora un smieklu devu. Pārliecinājāmies, ka mūsu vēstnieki ir lieliski oratori!

eTwinning saukļa veidošana un video intervijas

Tā kā mācību galvenā tēma bija komunikācija, pēdējo mācību dienu vēstnieki veltīja darbam pie eTwuinning saukļa un dažādu eTwinning mērķauditoriju (skolotāji, skolēni, vecāki, skolas vadība) iepazīšanai. Paldies par lieliskajām idejām!

Mācību noslēgumā daļa vēstnieku pavadīja kameras priekšā. Uzfilmētu materiālu par vēstnieku pieredzi un idejām varēsi redzēt jau pavisam drīz.

P.S. Visu eTwinning vēstnieku atjaunotos kontaktus un info meklē vietnes sadaļā “KOMANDA”!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi