Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

eTwinning vēstnieki gatavojas jaunajam mācību gadam

14/08/2020  |  Notikumi

Gatavojoties jaunajam gadam, augusta sākumā eTwinnng Nacionālā atbalsta dienesta komanda kopā ar eTwinning vēstniekiem tikās mācībās Liepājā. Trīs produktīvās mācību dienās vēstnieki uzzināja jaunākās eTwinning aktualitātes Latvijā un Eiropā, “Dzīvajā bibliotēkā” dalījās pieredzē, aktīvi darbojās laika plānošanas nodarbībās Joannas Kristīnes Golubevas vadībā un izzināja finanšu plānošanas detaļas.

Dzīvā bibliotēka

eTwinning vēstnieki ikdienā veic dažādas aktivitātes – ne tikai paši īsteno projektus, bet arī mentorē citus eTwinning skolotājus, vada nodarbības tiešsaistē un klātienē, kā arī popularizē eTwinning dažādos izglītības pasākumos. Katrs vēstnieks vairāk orientējas un konkrētu jomu – mums ir aktīvi sociālo tīklu vēstneši, 6h kursu čempioni, uzcītīgi mentori, izcili vebināru vadīšanas meistari, kā arī pieredzējuši vairāku dienu mācību vadītāji. “Dzīvās bibliotēkas” laikā vēstnieki prezentēja savu pieredzi, kā arī atbildēja uz pārējo dalībnieku jautājumiem. Kā parasti, sarunas bija par īsu, jo katram gribējās uzzināt pēc iespējas vairāk! Ceram šo iesākto tradīciju turpināt arī citos pasākumos – gan tiešsaistē, gan klātienē.

 

Laika plānošana Joannas Kristīnes Golubevas vadībā

Visa mācību otrā diena bija veltīta laika plānošanai un mērķu izvirzīšanai. Diskutējam par to, ko kuram nozīmē tādi jēdzieni kā “brītiņš”, “tūliņ” vai “kavēšu 5 minūtes”, atsvaidzinājām atmiņu par laika plānošanas instrumentiem, kā arī mēģinājām iedzīvināt jaunus paradumus, lai savu laiku ne tikai plānotu labāk, bet arī plānus izpildītu. Vai zināji, ka laika izniekotāji ir ne tikai sociālie tīkli un telefonsarunas, bet tas var būt arī pārāk runīgs kolēģis vai mūsdienām tik aktuālā steiga, kas apēd mūsu laiku? Būtiska laika plānošanā ir arī mērķu izvirzīšana – sākam ar mazajiem darbiņiem un tikai tad ķeramies klāt lielajiem. Kopīgi nācām pie secinājuma, ka stresa un pārslodzes brīžos svarīgi apsēsties un saprast, kas ir labākais, ko es šobrīd varu izdarīt, jo pietiekami laika mums nebūs nekad. Vēstnieki laika plānošanas nodarbību noslēgumā atzina, ka tā ir ļoti palīdzējusi koncentrēties uz savām (ne tikai skolēnu, kolēģu vai ģimenes) vajadzībām. Ja vēlies uzzināt vairāk par nodarbībām, ieskaties prezentācijā (PDF).

Finanšu plānošana ar Kurzemes Biznesa inkubatoru

Mācību noslēguma dienā, kad bijām izmēģinājuši dažādas komandu saliedēšanās aktivitātes, ķērāmies klāt daudz nopietnākām tēmām – finanšu plānošanai. Kurzemes Biznesa inkubatora pārstāvji skaidroja par dažādām uzņēmējdarbības formām un kā atrast sev piemērotāko, tāpat dalījās pieredzē jaunuzņēmumu atbalsta organizēšanā.

Iepazinuši viens otru, dalījušies pieredzē, apguvušas jaunas zināšanas un iedvesmoti jauniem darbiem vēstnieki uzsāks jauno mācību gadu.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi