Izvēlne
Atgriezties uz ziņām uz ziņām

Sākas rudens kampaņa “eTwinning nedēļas 2021”

01/09/2021  |  Notikumi

No šodienas sākas jaunā eTwinning kampaņa “eTwinning nedēļas 2021”, kas veltīta šī gada tēmai “Medijpratība un dezinformācija”. Kampaņa ilgs līdz Eiropas eTwinning konferencei, kura šogad norisināsies 28. oktobrī.

Rudens kampaņa pievēršas jaunu, kvalitatīvu projektu plānošanai par medijpratības un dezinformācijas tēmu. Kampaņas galvenais uzdevums ir sniegt atbalstu pirmo projekta soļu realizēšanā. Jau iepriekš tika izsludināts aicinājums pieteikties kļūt par kampaņas padomdevēju, kura uzdevums būs sniegt atbalstu jauna projekta izveidē.  Pieteikties varēja jebkurš eTwinning skolotājs ar starptautisku pieredzi, aizpildot pieteikšanās anketu līdz 31. augustam. Pēc veiksmīgas dalības kampaņā padomdevēji saņems apliecību par profesionālās kompetences pilnveidi.

Aktivitātes kampaņas laikā

Lai palīdzētu skolotājiem projektu plānošanas procesā, rosinātu idejas un kontaktu veidošanu, eTwinning piedāvā dažādas aktivitātes tiešsaistē. Laikā līdz Eiropas konferencei būs iespēja piedalīties ekspertu uzrunās, projektu tirdziņā un labās prakses piemēru sesijās. Vienlaikus tiks nodrošināta speciālistu sagatavota informācija par medijpratību un dezinformāciju pedagoģiskajos jautājumos.

Atbalsta shēma

Atbalsta shēma jeb dalība padomdevēju grupās. Šī aktivitāte ir pieejama ikvienam neatkarīgi no pieredzes vai zināšanu līmeņa. Aktivitātē tiek aicināti piedalīties skolotāji, kuri labprāt uzsāktu jaunu projektu par šī gada tēmu, bet ir sajūta, ka nepieciešama palīdzība pirmajos projekta plānošanas soļos. Dalībnieki kapmaņas laikā saņems atbalstu no pieredzējušiem eTwinning skolotājiem (padomdevējiem), kuri ir gatavi sniegt atbalstu, lai radītu kvalitatīvus projektus.

Padomdevēji ar kampaņas dalībniekiem strādās no 20. septembra līdz 28. oktobrim. Kad dalībniekam tiks piešķirts treneris no pieredzējušo eTwinneru vidus, viņš saņems e-pastu ar plašāku informāciju.

Ja vēlies piedalīties un saņemt norādes un padomus, jauna projekta uzsākšanā par medijpratību, piesakies, aizpildot anketu. Dalībnieka anketa “eTwinning nedēļas 2021” kamapņai (Pieteikšanās līdz 17. septembrim)

Citus jautājumus par atbalsta shēmu vai pieteikšanos var uzdot campaigns@etwinning.net.

Vebināri

Kampaņas laikā tiek piedāvāti vairāki tiešsaistes semināri, kurus vadīs jomas speciālisti. Gaidāma arī uzruna ko komisāres Marijas Gabrielas un Judītes Polgāras. Vebināri, kas notiks sadarbībā ar Eiropas vēsture namu un Annas Frankas māju/muzeju. Plašāku informāciju par vebināriem varat atrast eTwinning Live platformā vai, sekojot līdzi jaunumiem eTwinning.lv un eTwinning Latvija sociālajos tīklos.

Labās prakses piemēri

Labās prakses sesijās eTwinning projektu pārstāvji tiek aicināti stāstīt par savu pieredzi un gūtajām mācībām, lai iedvesmotu un motivētu citus eTwinnerus, kuri vēlas uzsākt šo piedzīvojumu. Kampaņas laikā paredzētas divas sesijas, 5. un 14. oktobrī.

Pieslēgties kampaņai var šeit: https://live.etwinning.net/campaigns/2021/media-literacy-and-disinformation

 

Par eTwinning nedēļām

Kā katru gadu kopš eTwinning darbības uzsākšanas, Eiropā notiek īpašas eTwinning nedēļas. Šādas nedēļas tiek organizētas kampaņas, lai ne tikai aktivizētu eTwinning iesaistīto skolotāju un skolēnu rosīšanos jaunu projektu veidošanā, bet arī informētu plašāku sabiedrību par iespējām, ko piedāvā dalība eTwinning – skolu partnerību Eiropā veidošanas programmā ar nolūku veidot projektus, integrējot tos mācību procesā.

 

Informācija iegūta no eTwinning Europe.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

Sīkdatņu iestatījumi